0.0%
77.8%
50.0%
26.1%

Καλλιθέα Pimps vs Partouzan 54-77.Επιστροφή στις νίκες για την Partouzan με μαγικό 3ο δεκάλεπτο (7-24 )36-54 καθάρισε το ματς.Οι Καλλιθέα Pimps με άσχημα ποσοστά στα δίποντα 36% και  0% στα τρίποντα δεν μπόρεσε να διεκδικήσει την νίκη.Mvp του αγώνα ο Λεκός με 23 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Partouzan 0-6 με τον Χατούνογλου να σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ,λει-απ ο Λεκός και με σουτ ο Χατούνογλου. Οι Καλλιθέα Pimps μείωσαν σε 4-6 με Hook ο Ζουρνατσίδης και από το ζωγραφιστό ο Κοιλάκος.Ο Χατούνογλου με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 4-8 για να περάσουν μπροστά στο σκορ με 10-8 οι Pimps ,αρχικά ο Κοιλάκος και ο Πανάγος με 1/2 βολές και ξανά ο Κοιλάκος με 4 πόντους από λει-απ. Ο Τσαπλές ισοφάρισε 10-10 με σουτ και ο Κοιλάκος με 1/2 βολές το 11-10.Ο Λεκός με σουτ και ο Παυλόπουλος με 2/2 βολές έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους με 11-14.Ο Καζαφέρης σκόραρε το 13-14 με ντραιβ και ο Χατούνογλου με γκολ φάουλ έκανε το 13-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-17 με 1/2 βολές ο Λιμνόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο και ο Λεκος με σουτ ,ο Χαλατσάς με λει-απ και ξανά ο Λεκός με σουτ έγραψαν το 14-23 για την Partouzan. Πλησίασαν 19-23 οι Καλλιθέα Pimps με τον Πανάγο να σκοράρει με σουτ και με γκολ φάουλ ο Κοιλάκος. Ο Καρατζάς με 1/2 βολές και με σουτ ο Ρηγανάκος πέτυχαν το 19-26.Ο Ζάκας σκόραρε με σουτ το 21-26 και ο Καρατζάς σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 21-28.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Βασιλειάδης το 23-28 και ο εξαιρετικός Λεκός με τρίποντο και με σουτ έγραψε το 23-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-33,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βασιλειάδης, 1/2 βολές ο Ζάκας και ο Βασιλειάδης με βολές 2/2 και 1/2.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λεκός με τρίποντο πέτυχε το 29-36 για την Partouzan. Ο Ζάκας με 2/2 βολές έκανε το 31-36 για την Καλλιθέα Pimps. Ο Χατούνογλου με 1/1βολη (τεχνικής ποινής)ο Λεκός με νέο τρίποντο και με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 31 -42.Ο Κοιλάκος με ντραιβ το 33-42κα και με σερί 0-10 ξέφυγαν στο σκορ με 33-52 οι Partouzan ,αρχικά ο Παυλόπουλος με 4 πόντους από διαδοχικά σουτ και ο <<Πρόεδρος>> Καραδήμας με 2 κολλητά τρίποντα. Ο Βασιλειάδης με γκολ φάουλ έκανε το 36-52 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-54 με 2/2 βολές ο Καραδήμας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζησιάδης με τρίποντο έκανε το 36-57 για την Partouzan. Ο Ψυχογιός με 1/2 βολές και ο Ζάκας από το ζωγραφιστό σκόραραν το 39-57 για την Καλλιθέα Pimps .Ο Τσαπλές με λει-απ το 39-59 και ο Ψυχογιός από το ζωγραφιστό και ο Ζάκας με 1/2 βολές το 42-59.Ο Χατούνογλου με σουτ το 42-61 και ο Κοιλάκος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 44-61.Ο Χαλατσάς και ο Τσαπλές με λει-απ και ο Καρατζάς με 4 πόντους πέτυχε το 44-69.Ο Κοιλάκος με 4 πόντους,με ντραιβ και 2/2 βολές μείωσε 48-69 .Ο Τσαπλές την ασίστ και το καλάθι ο Ρηγανάκος για το 48-71.Ο Βασιλειάδης με γκολ φάουλ το 51 -71 και ο Λεκός με ντραιβ και Καρατζάς με λει-απ πετυχαν το 51-75.Ο Κοιλάκος με 2/2 βολές και ο Ψυχογιός με με 1/2 βολές έκαναν το 54-75 και ο Τσαπλές πέτυχε το τελευταίο καλάθι του παιχνιδιού για το τελικό 54-77.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χατούνογλου με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα ,ο Παυλόπουλος με 6 πόντους,8 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Τσαπλές με 8 πόντους,6 ριμπάουντ,8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοιλάκος με 21 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.