12.5%
50.0%
35.5%
28.0%

Τεράστια νίκη πέτυχαν οι Καλλιθέα Pimps κόντρα στους Red-dicolo με 56-53 μετά από ένα τρομερό ντέρμπι που κρίθηκε 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του. Έτσι, ανέβηκαν στο 13-7 και συνεχίζουν να κοιτάζουν στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, ρίχνοντας κιόλας τους Red-dicolo από τη μοναξιά της κορυφής. Μεγάλο ματς από Ζουρνατσίδη με double double, εξίσου καλός ο Καναρίδης για τους νικητές που κράτησαν τους Red-dicolo χωρίς καλάθι εντός παιδιάς για 11:30 στο 2ο ημίχρονο

Το ματς ξεκίνησε με 0-5 από τον Σκαμαγκά, για να απαντήσουν Πανάγος και Ζουρνατσίδης. Ο Καζαφέρης με τον Κοιλάκο έφεραν την ομάδα τους στο 10-6, για να κλείσει την περίοδο ο Σπυριδωνίδης με μία βολή. Στο 2ο δεκάλεπτο ο ίδιος έβαλε καλάθι για το 10-9, με τον Ζουρνατσίδη να απαντά με βολές. Ο Σκαμαγκάς έγραψε τρίποντο, με τον Κρίκα Κ. να φέρνει στο 12-15 την ομάδα του. Ο Καναρίδης με τον Κοιλάκο απάντησαν για το προσπέρασμα, 17-15, αλλά ο Σκαμαγκάς με τον Κρίκα Κ. έβαλαν ξανά μπροστά τους Red-dicolo με 17-20, ενώ ο Σκαμαγκάς σκόραρε και για το 18-22. Ο Καναρίδης μείωσε σε 20-22, αλλά ο Τσαπατάκης έβαλε καλάθι στην τελευταία επίθεση της ομάδας του για το 20-24 του ημιχρόνου.

Στο 2ο μέρος η άμυνα των Καλλιθέα Pimps κυριάρχησε. Με τον Ζουρνατσίδη να μπαίνει με 5 πόντους και τον Πανάγο να βοηθά, οι Καλλιθέα Pimps έφτασαν στο 27-24. Ο Κρίκας Κ. πέτυχε μια βολή με 5:10 για το δεκάλεπτο, αλλά Λιμνόπουλος, Καζαφέρης και Καναρίδης απάντησαν για το 32-35. Ο Λαουρδέκης άλλη μία βολή και ο Κρίκας Κ. με τον Κρίκα Αλ. τον μιμήθηκαν ως το 33-28, για να σκοράρουν με τον ίδιο τρόπο και ο Πανάγος με τον Βασιλειάδη για το 35-28. Η περίοδος έκλεισε στο 35-29 από μια βολή του Σπυριδωνίδη με επιμέρους σκορ 15-5.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κοιλάκος έγραψε τρίποντο για το 38-29, με τον Κρίκα Κ. με 8:30 για το τέλος να πετυχαίνει το πρώτο εντός παιδιάς καλάθι της ομάδας του στο 2ο ημίχρονο. Ο Λιμνόπουλος έβαλε βολές, αλλά τα τρίποντα από Λαουρδέκη και Τσαπατάκη έφεραν το ματς στο 40-37. Ο Καναρίδης σκόραρε για πρώτη φορά από το τρίποντο στο ματς για το 43-37, με τον Κρίκα Κ. και τον Σκαμαγκά να απαντούν για το 43-41. Ο Καζαφέρης κράτησε μπροστά την ομάδα του, με τον Μελέτη να βάζει καλάθι και φάουλ για το 45-44. Ο Καναρίδης πέτυχε δεύτερο τρίποντο για το 48-44 και ο Πανάγος με μία βολή έφερε το ματς στους 5 πόντους, για να απαντήσει με τρίποντο ο Κρίκας Κ.. Ο Λιμνόπουλος δεν έχασε βολές, 51-47, με τον Σκαμαγκά να μειώνει στους δύο αλλά τον Ζουρνατσίδη να απαντά και τον Πανάγο να βάζει βολή για το 54-49. Στα 42 δευτερόλεπτα ο Σκαμαγκάς έγραψε τρίποντο για το 54-52, με τους Καλλιθέα Pimps να χάνουν επίθεση στα 23 δευτερόλεπτα και τον Λαουρδέκη αμέσως μετά με μια βολή να μειώνει σε 54-53. Ο Καναρίδης πήρε φάουλ στα 18 δευτερόλεπτα, είχε 2/2 βολές για το 56-53, με τους Red-dicolo να χάνουν 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος τρίποντο ισοφάρισης, τον Πανάγο να μαζεύει το ριμπάουντ και τους Καλλιθέα Pimps να φεύγουν νικητές.

Για τους Καλλιθέα Pimps ο Ζουρνατσίδης είχε 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Καναρίδης 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κοιλάκος 8 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Πανάγος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Red-dicolo ο Σκαμαγκάς είχε 20 πόντους, 5 ριμπάουντ και ο Κρίκας Κ. 13 πόντους, 3 κλεψίματα.