12.5%
40.9%
34.1%
13.0%

Ο Κατσαπλιαϊκός μετά από μια καταπληκτική εμφάνιση στο πρώτο δεκάλεπτο 21-5 δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Ballarhinos που παρότι πλησίασαν στο 4ο δεκάλεπτο 45-40 δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.Ο  Κατσαπλιαϊκός πήρε το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό της Division 3 με τελικό σκορ το 62-48. Mvp του αγώνα ο Τσάτος με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το πρώτο καλάθι του ημιτελικού το πέτυχε ο Καραμπίνος με σουτ 2-0 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Μάνος ισοφάρισε 2-2 για τους Ballarhinos. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραμπίνος, ο Τσάτος με σουτ και ο Καραμπίνος με τρίποντο έγραψαν το 9-2. Ο Γιοβάνης με 1/2 βολές το 9-3 και ο Παυλίδης με τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τζάνος το 14-3. Ο Πέτροβας με 2/2 βολές το 14-5 και το δεκάλεπτο τελείωσε 21-5 ,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βανδώρος, με 4 πόντους του ο Τσάτος και με 1/2 βολές ο Τζάνος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Ραγκούσης με 1/2 βολές και με floater ο Τσάτος το 24-5 για τον Κατσαπλιαϊκό. Με σερί 0-8 μείωσαν οι Ballarhinos 24-13,αρχικά ο Πέτροβας σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ,ο Μάνος με σουτ από την γωνιά και με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πέτροβας. Ο Τσάτος με 2/2 βολές το 26-13 και ο Γαλάνης με τρίποντο και με λει-απ το 26-18. Ημίχρονο 29-18 με 1-1 βολή τεχνικής ποινής ο Καραμπίνος και με σουτ ο Τζάνος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσάτος με 4 πόντους του πέτυχε το 33-18 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Παναγιωτόπουλος με σουτ και με τρίποντο ο Αναστασόπουλος έγινε το 33-23 για τους Ballarhinos. Γκολ φάουλ ο Τσάτος το 36-23 και ο Αναστασόπουλος με 1/2 βολές και ο Γιοβάνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 36-26. Ξανά ο Τσάτος το 38-26 και ο Ζαβογιάννης με 3/4 βολές το 38-29. Ο Ραγκούσης με 1/2 βολές και ο Καραμπίνος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 41-29. Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-33 με 2/2 βολές ο Γιοβάνης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μάνος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γιοβάνης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 41-35 για τους Ballarhinos. Ο Καραμπίνος με ντραιβ το 43-35 για τον Κατσαπλιαϊκό. Απάντησε με ντραιβ ο Ζαβογιάννης το 43-37 και ο Καραμπίνος με σουτ το 45-37. Ο Γιοβάνης με τρίποντο το 45-40 και ο Καραμπίνος με σουτ το 47-40. Ο Ζαβογιάννης σκόραρε το 47-42 και ο Κατσαπλιαϊακός με σερί 7-0 ξέφυγε στο σκορ με 54-42,αρχικά ο Τζάνος σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Παυλίδης με τρίποντο και ο Καραμπίνος με σουτ από την γωνιά. Ο Ζαβογιάννης με ντραιβ το 54-44 και ο Τζάνος από το ζωγραφιστό το 56-44. Ο Γιοβάνης το 56-46 και ο Τζάνος και ο Παυλίδης έγραψαν το 60-46. Ο Γιοβάνης σκόραρε το 60-48 και το τελικό 62-48 πέτυχε ο Τσάτος με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραμπίνος με 18 πόντους(7/8 δίποντα)12 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τζάνος με 11 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κοψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μάνος με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Γιοβάνης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.