11.1%
46.4%
48.4%
18.2%

Σε ένα πολύ σκληρό και οικογενειακό παιχνίδι οι Los Mambas κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα, ελέγχοντας το ματς στην μεγαλύτερη του διάρκεια . Ο Κατσαπλιαϊκός έκανε την αντεπίθεση του στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά κάποια λάθη και μερικές άστοχες προσπάθειες δεν του έδωσαν την δυνατότητα να περάσει μπροστά με το παιχνίδι να λήγει 48-55. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παγάνης Φώτης ο οποίος σταμάτησε στους 17 πόντους ,μαζεύοντας 12 ριμπάουντ και κάνοντας 1 τάπα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα με τον Κουμούτση να ανοίγει το το σκορ για το 2-0, καλάθι και φάουλ απο τον Παγάνη για το 2-3, ξανά ο Κουμούτσης για το 4-3, απάντηση με δύο καλάθιααπο τους Φεργαδιώτη και Καραμήτρο για το 4-7,δίποντο του Κουμούτση για το 6-7, 4 συνεχόμενοι πόντοι του Παγάνη και 6-11, δίποντο του Βασιλικού για το 8-11, 8-15 απο τους Ζουγανέλη, Καραμήτρο, 12-15 απο τους Καραμπίνο και Παυλίδη και 12-16 απο εύστοχη βολή του Παγάνη για την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Los Mambas μπήκαν πιο δυνατά με δίποντο του Σιγάλα και βολή του Καραμήτρου για το 12-19, δύο εύστοχες βολές απο τον Καραμπίνο για το 14-19, καλάθι του Καραμήτρου για το 14-21, 17-21 με 2 βολές του Κουμούτση και μία του Καραμπίνου, καλάθι και 2 εύστοχες βολές απο τον Παγάνη για το 17-25, μία βολή του Ραγκούση για το 18-25 με τους Los Mambas να κλείνουν το ημίχρονο με ένα 0-7 σερί δια χειρός Καραμήτρου διαμόρφωνοντας το σκορ πριν την ανάπαυλα στο 18-32.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με 4-0 απο τον Κατσαπλιαϊκός με τους Βασιλικό και Παυλίδη για το 22-32, απάντηση με 0-5 σερί απο τους Σιγάλα και Καραμήτρο για το 22-37, δίποντο του Παυλίδη και 24-37, 24-39 απο τον Φωτόπουλο, εύστοχη βολή του Πριόβολου για το 25-39, 2 βολές του Καραμήτρου και τρίποντο του Φεργαδιώτη για το 25-44 , με τον Βανδώρο να βάζει καλάθι και φάουλ για το 28-44 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κατσαπλιαϊκός μπήκε πολύ δυνατά αποφασισμένο για να γυρίσει στο μάτς και με ένα 7-0 σερί απο τους Καραμπίνο και Βανδώρο έφτασε σε μονοψήφια διαφορά στο 35-44, βολή απο τον Παγάνη και δίποντο του Κονοτζανή για το 35-47, απάντηση απο τον Ραγκούση για το 37-47, τρίποντο του Ζουγανέλη για το 37-50, με τον Κατσαπλιαϊκό να ακόμα 7-0 σερί με τους Καραμπίνο, Ραγκούση και Παυλίδη , φτάνοντας στο πολύ κοντινό 44-50. Ο Παγάνης ευστόχησε σε 2 βολές για το 44-52, με τον Παυλίδη να ευστοχεί σε μία βολή και τον Κουμούτση να κερδίζει 3 βολές και να τις βάζει για να πάει το σκορ στο 48-52. Στο λιγοστό διάστημα που απέμεινε (1:30 λεπτό)  οι Los Mambas έχασαν 5 βολές αλλά ο Κατσαπλιαϊκός δεν κατάφερε να βρεί σκορ στην επίθεση σε 3 κατοχές με αποτέλεσμα να ξανα στείλουν τον Καραμήτρο και τον Παγάνη στις βολές και 3 εύστοχες απο εκείνους, να διαμορφωθεί το τελικό 48-55 της αναμέτρησης.

Για τους Los Mambas εκτός του Παγάνη σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε  ο Καραμήτρος με 19 πόντους , 8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα ενώ για τον Κατσαπλιαϊκό ξεχώρισε ο Ραγκούσης με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ 1 κλέψιμο και μία ασίστ.