10.0%
45.0%
38.6%
25.0%

Οι MyRema State Warriors έχοντας παραπάνω λύσεις στο σκοράρισμα από ότι ο Κατσαπλιαϊκός κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με 44-58. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Βερύκιος με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο ο Κατσαπλιαϊκός με μπροστάρη τον Κανδιόγλου, όχι μόνο έκαναν δύσκολο το έργο των MyRema, αλλά είχαν και το προβάδισμα. Ο Κανδιόγλου έκανε το 2-0, για να κάνουν το 2-4 οι Σπυρόπουλος και Βερύκιος. Κορνέλης και Κανδιόγλου έκαναν το 6-4, για να ισοφαρίσει ο Βερύκιος σε 6-6 και να ακολουθήσει ένα 5-0 δια χειρός Κανδιόγλου για το 11-6. Μια βολή του Παληβογιάννη για το 11-7 και ξανά καλάθι από τον Κανδιόγλου για το 13-7. Τρίποντο από τον Βερύκιο για το 13-10, μια βολή του Γκουτζελούδης για το 14-10 και 14-14 από Παληβογιάννη και Σταυρίδη. Το τελικό 16-14 της περιόδου σημειώθηκε από τον Κανδιόγλου.

Στη δεύτερη περίοδο οι MyRema ήταν ανώτεροι, κατάφεραν να μπλοκάρουν επιθετικά τον αντίπαλο και πήραν κεφάλι στο σκορ. Ο Σπυρόπουλος ισοφάρισε σε 16-16, για να ακολουθήσει ένα τρίποντο του Μπακαλη και ένα καλάθι του Σταυρίδη για το 16-21. Παπαλουκάς Κορνέλης έκαναν το 20-21, για να ακολουθήσει ένα 0-8 από Βερύκιο και Σταυρίδη για το 20-29. Μια βολή του Κανδιόγλου για το 21-29 και γκολ φάουλ του Σταυρίδη για το 21-32. Το τελικό 24-32 του ημιχρόνου το σημείωσε ο Κανδιόγλου.

Στην τρίτη περίοδο οι MyRema συνέχισαν να ελέγχουν το ματς και να κρατούν την διαφορά που είχαν χτίσει. Βερύκιος και Σταυρίδης έκαναν το 24-37, ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 26-37 και ο Σταυρίδης ανέβασε πάλι στους 13(26-39). Ένα 6-0 του Κανδιόγλου για το 32-39 και 32-40 από μια βολή του Σταυρίδη. Ο Παπαδόπουλος έδωσε άλλη μια λύση για το 34-40, με τον Βερύκιο να σημειώνει το 34-42 και τον Κανδιόγλου να βάζει μια βολή για το τελικό 35-42 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι MyRema εκμεταλλευτηκαν το καλό momentum που είχαν, έκαναν ένα σερί για να ανοίξουν τη διαφορά και να φτάσουν άνετα στη νίκη. Ο Μπακάλης μαζί με τον Σπυρόπουλο έκαναν το 35-46, ο Κανδιόγλου μείωσε σε 36-46, για να κάνει το 36-49 ο Σταυρίδης. Τρίποντο του Κανδιόγλου για το 39-49 και 0-7 από Σταυρίδη, Μπακάλη και Σπυρόπουλο για το 39-56. Η μόνιμη λύση του Κατσαπλιαϊκού στο σκοράρισμα, ο Κανδιόγλου, μείωσε σε 42-56, ο Μπακάλης έκανε το 42-58 και ο Κωνσταντινίδης μείωσε στο τελικό 44-58 του αγώνα.

Για τους MyRema, πέρα από τον Βερύκιο, εξαιρετικός ήταν και ο Σταυρίδης. Για τον Κατσαπλιαϊκό ξεχώρισε ο Κανδιόγλου με εκπληκτική στατιστική.