30.4%
42.9%
45.9%
18.2%

Κατσαπλιαϊκός – Pigs 66-61.Καταπληκτικό ματς στο Αιγάλεω με τους Pigs να έχουν το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο και τον Κατσαπλιαϊκό να κάνει την ανατροπή στο 3ο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει μια πολύ δύσκολη νίκη . Mvp του αγώνα ο Παυλίδης με 14 πόντους ,8 ριμπάουντ και 8 ασίστ.
Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Pigs 0-5 με 1/2 βολές ο Δημητριάδης Βασίλης και με 4 πόντους του ο Τσιτούρας. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης το 2-5 για τον Κατσαπλιαϊκό.Με τρίποντο ο Μαργαρίτης το 2-8 και ο Βανδώρος με 1/2 βολές το 3-8. Ο Σκουφής με τρίποντο το 3-11 και ο Τσάτος με 1/2 βολές και ο Τζάνος με σουτ από το High post έγινε το 6-11. Ο Τσιτούρας με καλάθι από το low post το 6-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-13 με λει-απ ο Τσάτος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Δημητριάδης Δημήτρης με τρίποντο το 8-16 για τους Pigs. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο και ο Τσάτος με σουτ το 13-16 για τον Κατσαπλιαϊκό.Με νέο τρίποντο ο Δημητριάδης Δημήτρης και με σουτ από την γωνιά ο Μιχαλούδης έγινε το 13-21. Ο Τσάτος το 15-21 με floater και οΓεώργιου με ντραιβ και ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Τσιτούρας από το ζωγραφιστό έγραψαν το 15-27. Ο Παυλίδης με γκολ φάουλ, ο Καραμπίνος με τρίποντο και ο Ραγκούσης με 1/2 βολές μείωσαν σε 22-27 . Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-29 με σουτ από το High post ο Τσιτούρας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μιχαλούδης από το ζωγραφιστό και ο Δημητριάδης Βασίλης με coast to coast πέτυχαν το 22-33για τους Pigs. Ο Παπαδόπουλος με σουτ από την γωνιά, ο Καραμπίνος(που είχε 0/6 δίποντα, 1/7τρίποντα)με τρίποντο και ο Τσάτος με σουτ μείωσαν σε 29-33 για τον Κατσαπλιαϊκό.Με σουτ ο Τσιτούρας το 29-35 και ο Τσάτος με floater ,ο Παυλίδης με 2/2 βολές, ο Τζάνος με 1/2 βολές, ο Καραμπίνος με τρίποντο (προσπέρασμα)και ο Τσάτος με 2/2 βολές έτρεξαν σερί 10-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 39-35.Ο Δημητριάδης Βασίλης με σουτ το 39-37 και ο Παυλίδης με 2/2 βολές το 41-37. Ο Γεώργιου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ι Δημητριάδης Βασίλης με ντραιβ ισοφάρισαν σε 41-41. Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-41 με σουτ από το High post ο Τσάτος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βανδώρος με τρίποντο, ο Γκουτζελούδης με αεροπλανικό ντραιβ και ο Παυλίδης πέτυχαν το 50-41 για τον Κατσαπλιαϊκό.Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Μαργαρίτης από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 50-45 για τους Pigs. Ο Ραγκούσης με 1/2 βολές το 51-45 Το ματς στα ίσα 51-51 με γκολ φάουλ ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Αρνής με τρίποντο. Ο Τσάτος με floater το 53-51 και ο Σπάχος με 1/2 βολές το 53-52.Ο Καραμπίνος μεγάλο τρίποντο το 56-52 και ο Μαργαρίτης με 1/2 βολές το 56-53.Ο Παυλίδης με ντραιβ το 58-53 και ο Δημητριάδης Βασίλης με 1/2 βολές το 58-54.Ο Καραμπίνος ξανά με τρίποντο το 61-54(1:12). Ο Σπάχος με 2/2 βολές (1:11)το 61-56.Ο Παυλίδης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής (1:07) και Ο Ραγκούσης με 2/2 βολές (0:48)πέτυχαν το 64-56.Ο Μαργαρίτης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής και ο Δημητριάδης Βασίλης με 1/2 βολές (0:25 )και ο Μαργαρίτης με τρίποντο (0:12) πέτυχαν το 64-61. Ψύχραιμος ο Καραμπίνος με 2/2 βολές σφράγισε την νίκη για την ομάδα του γράφοντας το τελικό 66-61(0:09).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραμπίνος με 17 πόντους,6 ριμπάουντ 5 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Ραγκούσης με 4 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 κοψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσιτούρας με 12 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ .1 κλέψιμο και 4 κοψίματα και ο Μιχαλούδης με 4 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.