25.0%
28.6%
34.5%
15.4%

Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα και το Summer League οι Underdogz κέρδισαν με 31-48 τον Κατσαπλιαϊκό για να μπουν με νίκη στη λίγκα. Ζέκο, Καραχάλιος, Κεφαλάς και Πέττας ξεχώρισαν για τους νικητές, που πήραν το προβάδισμα στο τέλος της 1ης περιόδου και δεν το έχασαν ξανά.

Το ματς ξεκίνησε πολύ καλά για τον Κατσαπλιαϊκό που προηγήθηκε με τον Ραγκούση, τον Βανδώρο και τον Γκουτζελούδη με 8-0 στην αρχή. Ο Ζέκο έβαλε το πρώτο καλάθι της ομάδας του, με τον Καραχάλιο να μειώνει σε 8-5. Ο Παπαδόπουλος έγραψε το 10-5 για τον Κατσαπλιαϊκό, με τον Ζέκο, τον Πέττα και τον Στεβόλαιμο να κλείνουν την περίοδο στο 10-11 για τους Underdogz, που πήραν εκεί το προβάδισμα. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ζέκο σκόραρε για το 10-13, με τον Κορνέλη να μειώνει. Ζέκο και Πέττας έγραψαν το 12-19 για την ομάδα τους, με τον Κατσαπλιαϊκό να παίζει με τον Βανδώρο τραυματία (και λίγο μετά βγήκε οριστικά απ’ το ματς). Ο Κορνέλης μείωσε σε 14-19, για να κλείσουν ο Καραχάλιος και ο Ζέκο το ημίχρονο στο 14-23.

Στην επανάληψη ο Κάζας έφερε την ομάδα του στο 14-25, με τον Γκουτζελούδη και τον Ραγκούση να απαντούν, 18-25. Οι Underdogz, όμως, ήλεγχαν πια το ματς, με τον Καραχάλιο, τον Κεφαλά, τον Πέττα και τον Γυπαράκη έτρεξαν ένα 0-8 για να πάνε στο 18-33. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 21-33, αλλά το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε από τον Κεφαλά και τον Καραχάλιο στο 21-37.

Στην 4η περίοδο ο Παπαδόπουλος με τον Γκουτζελούδη μείωσαν σε 26-37 για την ομάδα τους, με τον Πέττα να απαντά και τον Καραχάλιο με τον Κεφαλά να σκοράρουν ξανά για το 26-43. Ο Ραγκούσης μείωσε σε 20-43, με τον Γκουτζελούδη να έρχεται με τρίποντο για το 31-44 λίγο μετά, αλλά το ματς να κλείνει από τον Κάζα και τον Κεφαλά στο 31-48 για τους Underdogz.

Για τους νικητές ο Ζέκο είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Καραχάλιος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κεφαλάς 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Πέττας 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τον Κατσαπλιαϊκό ο Γκουτζελούδης είχε 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ραγκούσης 7 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαδόπουλος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ.