20.7%
43.5%
29.0%
13.6%

Οι Κένταυροι κέρδισαν τους Έμπυρους με 73-37 για να κλείσουν τον πρώτο γύρο στη 2η θέση του ομίλου με 9-2. Το ματς ήταν κλειστό ως το 7ο λεπτό, αλλά ένα 13-0 στη συνέχεια έθεσε τον τόνο ως το τέλος με τους Κένταυρους να παίρνουν σκορ και από τους 12 παίκτες του ρόστερ τους και με εκπληκτική άμυνα να δείχνουν πόσο ψηλά μπορούν να φτάσουν φέτος!

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Βενιζέλο και τον Δεμέτη να σκοράρουν για το 1-5, για να ισοφαρίσουν Καριώτης και Μιχαλόπουλος. Ο Δεμέτης με τον Βιτωράτο έφεραν τους Έμπυρους στο 5-9, με τους Κένταυρους να ισοφαρίζουν ξανά με Καριώτη και Αδαμάκη. Ο Κολοβός κράτησε την ομάδα του μπροστά ως το 10-12, με τον Κορδαλή να απαντά για το 13-12, τον Ευαγγελινό να γράφει το 17-12 και το δεκάλεπτο να κλείνει με τον Αδαμάκη να βάζει τρίποντο για το 20-12 στην εκπνοή.

Στη 2η περίοδο ο Ευαγγελινός έφτασε το σερί της ομάδας του στο 13-0 για το 23-12, με τον Δεμέτη να το σταματά. Ο Αδαμάκης με τον Καριώτη σκόραραν για το 27-14, με τον Κολοβό και τον Βιτωράτο να απαντούν, 29-16. Ο Δρόσης σκόραρε από το τρίποντο, με τον Κολοβό να μειώνει σε 32-20, για να κλείσει ο Ματλάς το ημίχρονο στο 34-20.

Στην επανάληψη Κορδαλής και Παραλίκης έφεραν το ματς στο 38-20, με τον Βιτωράτο να απαντά με βολές. Ένα 10-0 σερί από τον Μιχαλόπουλο και τον Παραλίδη έφερε το ματς στο 48-22 για τους Κένταυρους, με τον Δεμέτη και τον Βενιζέλο να απαντούν με βολές, πριν έρθουν Αδαμάκης, Καραγιαννίδης και Μανώληκας για το 55-24.

Το δεκάλεπτο έκλεισε από καλάθι του Μαυρόγιαννη, αλλά ο Καλογερόπουλος με τον Αδαμάκη σκόραραν στην αρχή της 4ης περιόδου για το 60-26. Ο Κολοβός απάντησε με τρίποντο, με τον Κορδαλή και τον Μιχαλόπουλο να γράφουν το 66-29 για να έρθουν ο Καραγιαννίδης με τον Κανάκη για το 70-30 και τη μεγαλύτερο διαφορά στο ματς. Ο Νάσσης με τον Κολοβό μείωσαν σε 70-35, με τον Δρόση να γράφει το 73-35 και το ματς να κλείνει από τον Μαυρόγιαννη στο 73-37.

Για τους νικητές ο Αδαμάκης είχε 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μιχαλόπουλος 13 πόντους, 3 ασίστ, ο Καριώτης 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Ευαγγελινός 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κορδαλής 7 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Έμπυρους ο Κολοβός είχε 14 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες.