8.0%
70.0%
47.7%
11.1%

Κένταυροι vs Πασατέμπο Kings 37-55.Οι Κένταυροι μετά το πρώτο δεκάλεπτο 15-8 ,κόλλησαν επιθετικά μονό 22 πόντους μέχρι το φινάλε και δεν εκμεταλλεύτηκαν τα 22 επιθετικά ριμπάουντ τους.Οι Πασατέμπο εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία του αντιπάλου τους  και με σερί 0-12 στο φινάλε πήραν  την νίκη. MVP ο Μπάκας  με 12 πόντους,(6/9 δίποντα)7 ριμπάουντ,3 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Παππάς 1-0 οι Κένταυροι. Ο Μπάκας με λει-απ το 1-2 για τους Πασατέμπο. Με λει-απ και τρίποντο ο Αδαμακης έγραψε το 6-2.Μείωσε σε 6-4 ο Μπάκας με ντράιβ .Ο Κάκαρης με coast to coast πέτυχε το 8-4 .Ο Σταματόπουλος από το low post έκανε το 8-6.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 15-6 με τρίποντο ο Κάκαρης και με 4 πόντους του Αδαμάκη. Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-8 με σουτ ο Σταματόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σταματόπουλος με σουτ έκανε το 15-10 για τους Πασατέμπο. Ο Κάκαρης με γκολ φάουλ έκανε το 18-10 για τους Κένταυρους .Με τρίποντο ο Σταματόπουλος και με σουτ ο Μπάκας μείωσαν σε18-15.Ο Αδαμάκης με σουτ έκανε το 20-15.Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 20-22 με σουτ ο Μπάκας, με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραχάλιος και με λει-απ ο Βλάχος. Ο Παππάς ισοφάρισε 22-22 με σουτ. Ο Καραχάλιος με 2/2 βολές και με καλάθι του Μπάκα το σκορ έγινε 22-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-26 με 2/2 βολές ο Κάκαρης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λάγιος με τρίποντο και ο Κοτζιάς με λει-απ το 24-31 για τους Πασατέμπο. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κορδαλής το 26-31 για τους Κένταυρος. Με 2/2 βολές ο Γρηγορακάκης και ο Μπάκας με ντράιβ πέτυχαν το 26-35.Ο Αδαμάκης με 1/2 βολές το 27-35.Ο Παπαϊωάννου και ο Γρηγορακάκης έγραψαν το 27-39.Για να μειώσει ο Παππάς σε 29-39.Ο Γρηγορακάκης με λει-απ το 29-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-41 με καλάθι από λει-απ ο Αδαμάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παππάς με λει-απ το 33-41 για τους Κένταυρος. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπάκας το 33-43 για τους Πασατέμπο. Ο Ματλάς με 2/4 βολές και με ντράιβ πέτυχε το 37-43.Με σερί 0-12 διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 37-55 ,με τον Καραχάλιο να πετυχαίνει 8 πόντους και από ένα καλάθι ο Γρηγορακάκης και ο Βλάχος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραχάλιος με 15 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλεψιμο και ο Βλάχος με 4 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αδαμάκης με 14 πόντους,18 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο  Κάκαρης  με 10 πόντους ,11 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα ,αλλά με 2/9 δίποντα και 1/13 τρίποντα.