0%
0%
0%
0%

Ο Ρεμπελιακός κέρδισε τους Κένταυρους με 68-53 για να πάει στο 7-0 στον όμιλο και να κλειδώσει και μαθηματικά την πρόκριση στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-0 για τους νικητές από τον Καλλιο, για να απαντήσει ο Ματλας. Ο Καλλιος με τον Σαρρη έφεραν την ομάδα τους στο 10-3, με τον Ματλα και τον Παππα να απαντούν για το 12-7. Ο Ηλιακης σκόραρε για το 17-8, με τον Μπατουνα να μειώνει και τον Μπραντιτσα να σκοράρει για το 20-11 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μπατουνας έφερε το ματς στο 20-14, με τον Σαρρη να απαντά για το 24-14. Ο Αδαμακης ήταν που μείωσε σε 24-17, για να απαντήσει ο Πλεξουσακης και να γράψει ο Σαρρης το 29-19. Ο Μανωλικας μείωσε σε 29-22, με τον Παππα να γράφει το 31-24, πριν ο Ηλιακης με τον Πλεξουσακη απαντήσουν για το 36-24 και ο Μπραντιτσας κλείσει το ημίχρονο στο 39-24. Στην επανάληψη ο Λαρεντζακης έγραψε το 41-24, για να απαντήσει ο Κορδαλης. Ο Ηλιακης έφερε το ματς στο 45-26, με τον Ματλα να μειώνει και τον Καλλεργη να γράφει το 47-30. Ο Καλλιος σκόραρε για το 49-30, με τον Καλλεργη και τον Ματλα να απαντούν για το 51-34. Ο Πλεξουσακης έφερε το ματς στο 53-34 με τον Παππα να απαντά για το 53-41 της ομάδας του, πριν κλείσει ο Ηλιακης το δεκάλεπτο στο 55-41. Στην 4η περίοδο ο Ηλιακης έφερε το ματς στο 60-43, με τον Μανωλικα να μειώνει, 60-46. Ο Λαρεντζακης σκόραρε για το 63-46, με τον Λουρανδακη και τον Δροση να απαντούν, 63-51, πριν ο Πλεξουσακης με τον Μπραντιτσα σκοράρουν για το 68-51 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 11-19 στο ματς, τα κλεψίματα 11-5 και οι ασίστ 13-13. Στα ριμπάουντ ο Ρεμπελιακός είχε τον έλεγχο, 52-39 με 19-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/32 τρίποντα και τους Κένταυρους 4/18. Στα δίποντα οι Κένταυροι είχαν 40% και ο Ρεμπελιακός 34%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ηλιάκης είχε 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Πλεξουσακης 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σαρρης 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καλλιος 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Μπραντιτσας 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Κένταυρους ο Ματλας είχε 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Παππας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μαπτουνας 7 πόντους, 4 ριμπάουντ.