7.7%
60.0%
31.0%
20.0%

Κένταυροι – Ball Busters 60-56.Οι Κένταυροι άρχισαν πολύ δυνατά το παιχνίδι , πήραν μια διαφορά την οποία κράτησαν μέχρι τα τελευταία λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου όπου σε εκείνο το σημείο οι Ball Busters έκαναν την αντεπίθεση τους αλλά τελικά δεν κατάφεραν να κλέψουν το ματς .  Mvp του αγώνα ο Καντιώτης με 23 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κοκκίνης 0-3 για τους Ball Busters . Ο Καντιώτης με ντραιβ το 2-3 οι Κένταυροι. Ο Βλάχος με γκολ φάουλ το 2-6 και ο Χούσος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Βολακάκης με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χούσος και έγινε το 10-6. Με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραγιαννίδης πέτυχε το 10-9. Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-9 ,αρχικά ο Καντιώτης με λει-απ, με σουτ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βολακάκης και με Buzzer σουτ από την γωνιά ο Καλογερόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο Καντιώτης και Βολακάκης πέτυχαν το 22-9 οι Κένταυροι . Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραγιαννίδης το 22-11 για τους Ball Busters. Ο Καντιώτης με 2/2 βολές ,με καλάθι από το ζωγραφιστό καθ με ντραιβ έγραψε το 28-11. Ο Πετρίδης με σουτ ,με 1/2 βολές ο Λάγιος και ο Καραγιαννίδης και με τρίποντο ο Λάγιος πέτυχαν το 28-18. Ο Δρόσης με τρίποντο και ο Καντιώτης με coast to coast έγραψαν το 33-18 και ο Βεργόπουλος με 1/2 βολές το 33-19. Ο Καλογερόπουλος με ντραιβ το 35-19 και ο Βεργόπουλος με ντραιβ και ο Πετρίδης με τρίποντο το 35-24. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-24 με 5 πόντους του Καντιώτη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χούσος με 2/2 βολές το 42-24 οι Κένταυροι. Ο Λάγιος με ντραιβ και ο Βεργόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε 42-29 για τους Ball Busters. Από το High post ο Βολακάκης το 44-29 και ο Κοκκίνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 44-31. Ο Καντιώτης με coast to coast το 46-31 και ο Βλάχος με 2/2 βολές το 46-33. Ο Βολακάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 48-33 και ο Μελίσσης με σουτ από την γωνιά το 48-35. Το δεκάλεπτο τελείωσε 51-35ο Βολακάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Χούσος με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βεργόπουλος με λει-απ, με 1/2 βολές ο Μελίσσης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραγιαννίδης το σκορ έγινε 51-40 για τους Ball Busters. Ο Καντιώτης με δύσκολο σουτ, το 53-40 οι Κένταυροι. Ο Βλάχος από το ζωγραφιστό το 53-42 και ο Καλογερόπουλος με λει-απ το 55-42. Ο Λάγιος με 2/2 βολές και τρίποντο μείωσε σε 55-47. Ο Δρόσης με 1/2 βολές το 56-47 και ο Καραγιαννίδης με 2/2 βολές το 56-49. Ο Μανώληκας με σουτ από την γωνιά το 58-49 και ο Βλάχος με καλάθι από το ζωγραφιστό ,ο Βεργόπουλος με 1/2 βολές (0:37),με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραγιαννίδης (0:24)και με 2/2 βολές ο Λάγιος (0:17) το σκορ έγινε 58-56. Λάθος οι Κένταυροι αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν οι Ball Busters και το τελικό 60-56 πέτυχε ο Ρέντας με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Βολακάκης με 16 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο .

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραγιαννίδης με 12 πόντους,23 ριμπάουντ(15-8),1 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Βλάχος με 9 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κοψίματα.