11.1%
58.1%
25.0%
19.2%

Έπειτα από ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, με πολλές επαφές και φάουλ, οι Κένταυροι ήταν εκείνοι που κατάφεραν να φύγουν νικητές κόντρα στους πολύ μαχητικούς Be The Bee με 51-57. MVP του αγώνα ήταν ο Αναστάσιος Καριώτης με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι Be The Bee πάτησαν καλύτερα στο παρκέ, όμως οι Κένταυροι απάντησαν άμεσα. Ο Καριώτης έγραψε το 0-2, οι Beeres The Bee απάντησαν με 8-0 από τους Γρηγόρα, Παλαμιδά και Πολυχρόνη για το 8-2, όμως σε εκείνο το σημείο οι Κένταυροι με μπροστάρη τον Αδαμάκη που έβαλε 7 πόντους έτρεξαν ένα 0-9 (ο Καριώτης έβαλε τους άλλους δύο) για το 8-11. Δύο βολές του Γρηγόρα για το 10-11, 10-12 από τον Παππά και απάντηση με τρίποντο από τον Πολυχρόνη για το τελικό 13-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς άρχισε να γίνεται αρκετά σκληρό και να πηγαίνει πολύ στις επαφές, δείγμα του πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη και οι δύο. Ο Κορδαλής έβαλε μια βολή για το 13-13, απάντηση με 9-0 οι Ζαχαρόπουλος, Πολυχρονης και Παλαμιδάς για το 22-13, 22-17 από τους Μιχαλόπουλο και Μπαντούνα και 23-17 με μια βολή του Παλαμιδά. Μιχαλόπουλος και Καραγιαννίδης μείωσαν σε 23-20, 24-20 από τον γρήγορα, σερί 0-6 από τους Μιχαλόπουλο, Καριώτη και Αδαμάκη για το 24-26 και 26-26 με τον Παλαμιδά να βάζει δύο βολές. Ο Μιχαλόπουλος έβαλε κι αυτός με τη σειρά του μια βολή για το 26-27, ο Παλαμιδάς ισοφάρισε και οι Καριώτης, Παραλίκης έβαλαν από δύο πόντους για το τελικό 26-31 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες βελτίωσαν την άμυνα τους, παίζοντας πιο καθαρά, αλλά ταυτόχρονα έχοντας το ίδιο πάθος, με αποτέλεσμα το ματς να μείνει ισορροπημένο. Ο Παλαμιδάς έβαλε τρίποντο για το 30-31, 30-33 από τον Μιχαλόπουλο, 31-36 με μια βολή του Τσόντζολου και 31-35 από τον Κορδαλή. Ένα καλάθι και μια βολή του Γρηγόρα για το 34-35, 34-39 από τους Αδαμάκη και Μιχαλόπουλο και 35-39 με άλλη μια βολή του Γρηγόρα. Στη συνέχεια ένα καλάθι του Καλέργη για τους Κένταυρους και ένα του Πολυχρόνη για τους Be The Bee έγραψαν το τελικό 37-41 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Be The Bee κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όμως όχι για πολύ, αφού οι Κένταυροι βρήκαν ενέργεια κυρίως από καλάθια και κάποιες άμυνες του Μιχαλόπουλου, που τους οδήγησαν στη νίκη. Ο Πολυχρόνης μείωσε σε 40-41, 40-42 από τον Παππά και 44-42 από τους Πολυχρόνη και Νικολάου. Δύο καλάθια του Μιχαλόπουλου για το 44-46, 47-46 με τρίποντο ο Παλαμιδάς, 47-50 από τους Μιχαλόπουλο και Καριώτη οι Κένταυροι και 49-50 από τον Γρηγόρα. Καραγιαννίδης και Παραλίκης έτρεξαν ένα 0-5 για το 49-55, ο Παλαμιδάς μείωσε με δύο βολές του σε 51-55 με 48″ και στη συνέχεια οι Be The Bee έκαναν γρήγορο φάουλ στους Κένταυρους. Ο guard των Κένταυρων αστόχησε και στις δύο, όμως στη συνέχεια η ομάδα του μάζεψε το επιθετικό ριμπάουντ και ο Παραλίκης πήγε ξανά για βολές, έβαλε και τις δύο και έγραψε το 51-57, σκορ το οποίο δεν άλλαξε, αφού οι Be The Bee αστοχησαν Στην επόμενη τους επίθεση και με 16″ να μένουν οι Κένταυροι κράτησαν την μπάλα χωρίς να κάνουν επίθεση.

Για τους Κένταυρους, πέρα από τον Καριώτη, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Μιχαλόπουλος και Αδαμάκης. Για τους Be The Bee ξεχώρισαν οι Παλαμιδάς, Γρηγόρας και Πολυχρόνης.