40.9%
76.5%
40.0%
19.0%

Κενταυροι vs Buzzer Βγειτερ 69-53.Μέχρι το ημίχρονο άντεξαν οι Buzzer με τον Τσιλιγκίρη να πετυχαίνει 22 από τους 32 πόντους τις ομάδος του. Οι Κένταυροι εγκλώβισαν τον Τσιλιγκίρη(έγινε η σκιά του ο Ευαγγελινός) μόλις 2 πόντους και με τον Mvp Παραλίκη να πετυχαίνει 25 πόντους (7/11 τρίποντα),3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Φιλιππόπουλος 0-3 για τους Buzzer βγειτερ. Απάντησε ο Παραλίκης με τρίποντο 3-3 οι Κένταυροι. Ο Τσιλιγκίρης με σουτ το 3-5 και ο Παραλίκης με νέο τρίποντο 6-5.Με 6 πόντους ο Τσιλιγκίρης έγραψε το 6-11 και ο Μιχαλόπουλος μείωσε σε 10-11.Από το ζωγραφιστό ο Γαλανάς πέτυχε το 10-13 και ο Μπαντούνας με σουτ το 12-13.Ο Παραλίκης με τρίποντο το 12-16 και ο Μπαντούνας έκλεισε το δεκάλεπτο με σουτ από την γωνιά το 14-16.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καλλέργης ισοφάρισε 16-16 για τους Κένταυρους.Ο Τσιλιγκίρης σκόραρε από το ζωγραφιστό το 16-18 για τους Buzzer βγειτερ .Με ντραιβ ο Ευαγγελινός ισοφάρισε 18-18. Ο Φιλιππόπουλος από το low post και με 2/3 βολές ο Τσιλιγκίρης έκαναν το 18-22.Ο Κορδαλής με σουτ το 20-22 και ο Φιλιππόπουλος με ντραιβ το 20-24.Ο Ευαγγελινός με σουτ το 22-24 και ο Τσιλιγκίρης με τρίποντο το 22-27.Απάντησε με τρίποντο ο Παραλίκης για το 25-27 και ο Τσιλιγκίρης με 2/2 βολές το 25-29.Ο Δρόσης με τρίποντο μείωσε σε 28-29 και με floater ο Τσιλιγκίρης το 28-31.Από το ζωγραφιστό σκόραρε το 30-31 και ο Φιλιππόπουλος έγραψε το 30-33.Ο Δρόσης με λει-απ το 32-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-35 με τον Γαλανά να σκοράρει από το ζωγραφιστό.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ρέντας με σουτ μείωσε 34-35 για τους Κένταυρους .Ο Γεωργούλιας πέτυχε το 34-37 για τους Buzzer βγειτερ. Με σερί 13-0 ξέφυγαν στο σκορ με 47-37 ,αρχικά ο Ρέντας με σουτ, Ευαγγελινός και Μιχαλόπουλος με λει-απ, τρίποντο και λει-απ ο Παραλίκης και από το low post ο Μιχαλόπουλος. Ο Φιλιππόπουλος με 4 πόντους και ο Μόρφος μείωσαν σε 47-43.Ο Παραλίκης με τρίποντο έκανε το 50-43.Ο Νάστας με λει-απ και ο Φιλιππόπουλος και ο Τσιλιγκίρης με 2/2 βολές μείωσαν σε 50-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 54-49 σουτ από το High post ο Καλλέργης και ο Παραλίκης με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και οι Κένταυροι με τον Ευαγγελινό και τον Καλλέργη πέτυχαν το 58-49.Με γκολ φάουλ ο Γεωργούλιας πέτυχε το 58-52 για τους Buzzer βγειτερ. Μιχαλόπουλος και Παραλίκης με τρίποντο έγραψαν το 64-52 και ο Γεωργούλιας με 1/2 βολές το 64-53.Το τελικό σκορ 69-53 έγραψε ο Παραλίκης με τρίποντο και ο Μιχαλόπουλος με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μιχαλόπουλος με 15 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσιλιγκίρης με 24 πόντους ,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Φιλιππόπουλος με 15 πόντους,10 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.