0%
0%
0%
0%

Οι Κένταυροι κέρδισαν με 58-50 τους Carnavaliers για να ανέβουν στο 3-2 συνεχίζοντας να παλεύουν για μια θέση στην Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-10 για τους Carnavaliers από τον Δεληγιαννη, τον Ανδρικο και τον Καλογηρο, για να απαντήσει ο Ματλας. Με τον Καλογηρο οι Carnavaliers πήγαν στο 3-12, για να φέρει ο Μπατουνας το ματς στο 6-12. Ο Ανδρικος σκόραρε για το 6-15 και το 8-19 λίγο μετά, με τον Παππά να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ρεντα στο 12-20. Στη 2η περίοδο ο Παππας και ο Ρεντας έφεραν το ματς ως το 18-20, με τον Ανδρικο να απαντά για το 18-24. Ο Λουρανδακης και ο Μπουκουρας μείωσαν σε 22-24, για να έρθουν ο Καλογηρος με τον Ανδρικο για το 24-31 της ομάδας τους. Από τον Αδαμακη και τον Μπουκουρα το ημίχρονο έκλεισε στο 29-31, με τον Παππά να ισοφαρίζει στις αρχές της επανάληψης, 31-31. Ο Τσουκαρελας με τον Καλογηρο κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 31-35, με τον Μπουκουρα και τον Παππα να ισοφαρίζουν 35-35. Ο Τσουκαρελας σκόραρε ξανά για το 35-37, αλλά ο Μπουκουρας έδωσε το πρώτο προβάδισμα του ματς στους Κένταυρους, 40-37. Ο Καλογηρος ισοφάρισε σε 40-40, με τον Λουρανδακη και τον Αδαμακη να κλείνουν το δεκάλεπτο με ένα 8-0 για το 48-40. Στην 4η περίοδο ο Μπατουνας με τον Αδαμακη σκόραραν για το 54-42 των Κένταυρων, με τον Ανδρικο να μειώνει. Ο Αδαμακης έφερε το ματς στο 56-44, με τον Πασχαλιδη και τον Δεληγιαννη να απαντούν για το 56-50, για να κλείσει την αναμέτρηση ο Καλλέργης.

Τα λάθη ήταν 20-7 στο ματς, τα κλεψίματα 7-10 και οι ασίστ 12-8. Στα ριμπάουντ οι Κένταυροι είχαν τον έλεγχο, 57-37 με 12-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/24 τρίποντα και τους Carnavaliers 7/30. Στα δίποντα οι Carnavaliers είχαν 24% και οι Κένταυροι 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπουκουρας είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αδαμακης 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Λουρανδακης 9 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Παππας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Carnavaliers ο Ανδρικος είχε 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καλογηρος 12 πόντους, 8 ριμπάουντ.