9.5%
50.0%
31.7%
17.4%

Οι Κένταυροι πήραν μια σπουδαία νίκη που θα τους βοηθήσει βαθμολογικά και ψυχολογικά για την συνέχεια της Silver League,επικρατώντας των Laser Derm  με 54-51,Mvp του αγώνα ήταν ο Αδαμάκης Γιάννης με 20 Πόντους και 9 ριμπάουντ.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με καλάθι του Παππά για τους κένταυρους κανόντας το 2-0,με τους laser Derm να απαντάνε με ενα σερί 6-0,με Τολιά,Ζαβαντή και Έλληνα,με τον Αδαμάκη να σπαει το σερί των Derm με σουτ απο τα 6 μετρα κάνοντας το 4-6,κάπου εκε ξύπνησε το θεριό Αντρέας Κανελλόπουλος  βάζοντας 6 συνεχόμενους πόντους για την ομάδα του είτε με διείσδυσης είτε με σουτ απο μέση απόσταση,το σκόρ εγινε 6-12 για τους Derm,η περίοδος έκλεισε απο 2 καλάθια των Κάκαρη για τους Κένταυρους και Ζαβαντή για τους Derm ,για να έχουμε το 10-17 της πρώτης περιόδου.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με μια σου και μια μου απο Καλλέργη και Γανίτα να βάζουνε απο 2 καλάθια έκαστος με το σκορ να γίνετε 14-22,κάπου εκει η Κένταυροι κόλλησαν μπροστά με αποτέλεσμα οι  Derm
με Κανελλόπουλο και Τολιά να φτάσουν την διαφορά στο +12 (14-26),με τους Κένταυρους να καταφέρνουν να βρουν πόντους απο Αδαμάκη και Κάκαρη μειώνοντας στους -7 (19-26),στα τελευταία λεπτά της περιόδου ο Έλληνας με 4 πόντους και ο Γανίτας με άλλους 2 πόντους και ενδιάμεσα ενα καλάθι του Αδαμάκη έκλεισαν την περίοδο στο 21-31 για τους Derm.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με 4 -0 για τους Κένταυρους μειώνοντας στους -6 με διαδοχικούς αιφνιδιασμούς από Αδαμάκη και Κάκαρη,δείχνοντας οτι η ώρα της αντεπίθεσης πλησιάζει,η Derm ομως με 3αδα,Ζαβαντή,Έλληνα και Γανίτα τρέξανε ενα 6-0,στέλνοντας ξανά την διαφορά στο +10 (28-38)κάπου εκεί μπήκε στην εξίσωση η πίεση στο κατέβασμα της μπάλας απο τους Κένταυρους και σε συνδυασμό της κούρασης του μοναδικού Playmaker των Derm (Κανελλόπουλο),η Κένταυροι τρέξανε ενα  8-2 για να κλείσει η περίοδος στο 36-40.

Η τέταρη περίοδος ξεκίνησε με 1/2 βολές απο τον Ζαβαντή και ένα δίποντο απο επιθετικό του ριμπάουν του Έλληνα για το 36-40,με τον Ματλά στην επόμενη επίθεση να βαζει 2 πόντους και Καλλέργη,Κάκαρη να τον αντιγραφούν μείωσαν 42-43 φτάνοντας για πρώτη φορά την διαφορά στο σούτ,ο Γανίτας με παλικαρίσια προσπάθεια έκανε το 42-45 δείχνοντας οτι η Derm είναι ακόμα εδω,αλλα η Κένταυροι πλέον είχαν την ψυχολογία τρέξαν ενα 8-0 κάνοντας το 50-45 με Αδαμάκη και Καλλέργη.Στα τελευταία λεπτά ο Γανίτας με 1 βολή και ο Τολιάς με ενα τρίποντο έκαναν το 51-49,αλλα ο Αδαμάκης με 3/4 βολές έβαλε ταφόπλακα στου Derm με το τελικό 54-51.

Εκτός του MVP Αδαμάκη,ο Κάκαρης για ενα ακομα μάτς ήταν πολύ γρήγορος για τους αντιπάλους του,τελείωσε το ματς 14 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ,3 κλεψίματα αλλα και 5 λάθη,Για τους Laser Derm που πλέον κινδυνεύουν να μείνουν έξω από την 8 αδα ο Ζαβαντής ειχε 15 πόντους και 14 ριμπάουντ και ο Γανίτας 13 πόντους και 8 ριμπάουντ.