41.2%
45.8%
31.0%
4.5%

Κενταυροι vs Paranormal I. 50-40. Οι Κένταυροι κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση πήραν τη νίκη εναντίον των πολύ καλών επίσης Paranormal Inactivity .Οι νικητές ξέφυγαν μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Αδαμάκης με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Paranormal Inactivity, με 4 πόντους ο Ζαντιώτης. Ο Ρέντας με floater το 2-4 οι Κένταυροι. Ο Παπαδάκης με τρίποντο το 2-7 και ο Χούσος με coast to coast το 4-7. Ο Σκουλάτος με ντραιβ το 4-9 και ο Βολακάκης με 1/2 βολές το 5-9. Ο Ατματζίδης πέτυχε το 5-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-11 με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Μανώληκας και με τρίποντο ο Αδαμάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι πήραν το προβάδισμα 15-11 ,ο Κορδαλής σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Αδαμάκης με τρίποντο. Οι Paranormal ισοφάρισαν 15-15,με 2/4 βολές ο Ατματζίδης και ο Παπαδάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές και ο Αδαμάκης με τρίποντο πέτυχαν το 19-15 και ο Σκουλάτος με 1/2 βολές και ο Ατματζίδης με σουτ έγραψαν το 19-18.Ο Καντιώτης με 4 πόντους του , ο Χούσος με τρίποντο και ο Βολακάκης με 1/2 βολές το σκορ έγινε 27-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-19 με 1/2 βολές ο Μανωλιάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλογερόπουλος 4 πόντους του και ο Καντιώτης με τρίποντο πέτυχαν το 34-19 οι Κένταυροι. Ο Βέλλας με γκολ φάουλ το 34-22 για τους Paranormal. Απάντησε με τρίποντο ο Αδαμάκης 37-22 και ο Σκουλάτος με 1/2 βολές το 37-23. Ο Χούσος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 39-23 και ο Σκουλάτος με ντραιβ το 39-25. Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-25 με τρίποντο ο Δρόσης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βολακάκης και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το ο Αδαμάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι πέτυχαν το 48-25 με λει-απ ο Βολακάκης. Με σερί 0-14 μείωσαν το σκορ σε 48-39 οι Paranormal. Αρχικά ο Παχούλης με Hook, 5 πόντους του ο Παπαδάκης, 1/2 βολές ο Σκουλάτος ,με λει-απ στον αιφνιδιασμό το και 2/2 βολές ο Παπαδάκης καθ με Hook ο Παχούλης. Ο Καντιώτης σκόραρε το 50-39 και το τελικό 50-40 πέτυχε ο Σκουλάτος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 5 πόντους,9 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Χούσος με 7 πόντους,3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παχούλης με 4 πόντους,16 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Παπαδάκης με 14 πόντους,6 ριμπάουντ,3 κλεψίματα και 5 κλεψίματα.