21.4%
50.0%
19.4%
25.0%

Στο 4-5 του βαθμολογικού πίνακα  ανέβηκαν οι Κομπάρσοι, αφού με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να φύγουν με το χαμόγελο από το κλειστό του Περιστερίου, επικρατώντας με 49-43 των έBeerοι Old School. Το ξεκίνημα βρήκε την ομάδα των Έμπυρων με ένα αρκετά καλό προβάδισμα και τους Κομπάρσους να βρίσκουν ρυθμό στη συνέχεια και να κλείνουν την περίοδο με προβάδισμα 4 πόντων. Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά, οι έBeerοι Old School πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και έδειχναν να ελέγχουν πλήρως το ματς, όμως οι Κομπάρσοι είχαν διαφορετική άποψη, αφού με ένα εκπληκτικό 4ο δεκάλεπτο, έκαναν την ανατροπή και πήραν το ροζ φύλλο.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους έBeerοι Old School να πατούν πολύ δυνατά στο παρκέ, αφού 2 δίποντα των Ρηγανά και Τσάκαλο, αλλά και τρίποντο του Σαχτούρη άνοιξε το σκορ για το αρχικό 0-9, εκεί οι Κομπάρσοι βρήκαν ρυθμό και μείωσαν στον πόντων με 2 δίποντα του Λινάρδου Μ. και 1 του Αλβέρτη για το 6-7, ενώ ένα καλάθι του Λευκόκοιλου στη ρακέτα, διαμόρφωσε το 6-9 για την ομάδα του. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα βρει τους Κομπάρσους με ένα προβάδισμα 4 πόντων, αφού ένα τρίποντο του Γαβρέλα και 2 συνεχόμενα δίποντα του Λινάρδου Μ., διαμόρφωσαν το 13-9 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι έBeerοι Old School θα μπουν ξανά με όρεξη και με 2 τρίποντα των Ρηγανά, Γαϊτανή, αλλά και δίποντο του Τσάκαλου θα πάρουν το προβάδισμα με το σκορ στο 13-17, ο Γαβρέλας με νέο τρίποντο ροκάνισε τη διαφορά αυτή στον πόντο για το 16-17, όμως 3 απανωτά τρίποντα από τους Χατζηιωακειμίδη, Γυφτόπουλο και Βαλτινό, άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς για πρώτη φορά σε διψήφιο αριθμό, με το σκορ να γράφει 16-26. Το πρώτο ημίχρονο, έκλεισε με δίποντο στο ζωγραφιστό ο Λινάρδος Μ., ο οποίος μείωσε στους 8, στέλνοντας τις δύο ομάδες στους πάγκους με το σκορ στο 18-26.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ένα δίποντο του Λινάρδου Μ, ροκάνισε τη διαφορά στους 6 και το 20-26, ο Γαϊτανής με τρίποντο άνοιξε τη διαφορά στους 9 πόντους για το 20-29, ενώ ένα σερί 5-0 από τους Κομπάρσους, ύστερα από 2 δίποντα του Λινάρδου Μ. και 1 βολή του Λινάρδου Α., το σκορ θα πάει στο 25-29. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο από τον Γκίκα έκανε το 25-32, ο Λινάρδος Μ. με 2 δίποντα και ο Γαβρέλας με ένα ακόμα μείωσαν στον πόντο για το 31-32, όμως το τρίτο δεκάλεπτο, έκλεισε με τρίποντο ο Βαλτινός στη λήξη σχεδόν, με το σκορ της περιόδου να πηγαίνει στο 31-35 για την ομάδα των έBeerοι Old School.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Γαϊτανής και ο Γυφτόπουλος με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα θα ανοίξουν τη διαφορά στους 9 πόντους για το 31-40, ο Αλβέρτης με δύσκολο γκολ-φάουλ μείωσε στο 34-40, ενώ ο Τσάκαλος με ένα σουτ μέσης απόστασης, έγραψε το 34-42 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα ξέσπασμα των Κομπάρσων με ένα σερί 11-0, ύστερα από 4 δίποντα των Λινάρδο Μ., Αλβέρτη, Σταυρακόπουλο και Δελή, τρίποντο του τελευταίου και 2/2 βολές του Γαβρέλα θα τους δώσει το προβάδισμα με το σκορ στο 47-42, ενώ οι έBeerοι Old School, με βολή του Σαχτούρη μείωσαν στο 47-43, ενώ ο Λινάρδος Μ. με 2 εύστοχες δικές του βολές, σφράγισε το ματς στο τελικό 49-43.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μιχάλης Λινάρδος ο οποίος σημείωσε 24 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Αλβέρτης και Γαβρέλας, ενώ από τους έBeerοι Old School ξεχώρισαν οι Λευκόκοιλος και Βαλτινός.