11.1%
46.2%
47.1%
25.0%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι Kinder Bolognese κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες απέναντι στους Κομπάρσους με το τελικό 39-66 στη τελευταία αγωνιστικής για την 4η κατηγορία του Summer. Οι Κομπάρσοι πάλεψαν με τις ελλείψεις τους, όμως οι νικητές, από το ξεκίνημα είχαν ένα πολύ καλό προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι και το τέλος. Πλέον, οι Kinder Bolognese κοιτούν το αυριανό παιχνίδι των Firehawks με τα Σφυριά, όπου με νίκη των Σφυριών θα πάρουν και την πρόκριση στη φάση των 16 των Playoffs.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Νίνη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Αλβέρτη να βάζει στο σκορ και τους Κομπάρσους με δικό του καλάθι για την ισοφάριση και το 2-2 του ματς. Στη συνέχεια, ένα σερί 0-9 από τους Kinder Bolognese θα στείλει το παιχνίδι στους 7 πόντους για το 2-11 με 5 πόντους του Καραγεώργου και από 2 των Ζάζα και Σούλη, οι Κομπάρσοι θα μειώσουν με ακόμα ένα δίποντο του Αλβέρτη στο 4-11, με τον Καραγεώργο να ευστοχεί σε βολή και δίποντο, γράφοντας το 4-14 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Λινάρδος με 2 απανωτά καλάθια θα μειώσει στους 6 και το 8-14, ο Σούλης θα απαντήσει με τρίποντο για το 8-17, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα ο Αλβέρτης, έπειτα από μία πολύ ωραία πάσα του Γαβρέλα για το 10-17 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Kinder Bolognese θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 11 πόντους με δίποντο του Μητσέα και 2/2 βολές του Νίνη για το 10-21, ο Γαβρέλας θα ευστοχήσει σε τρίποντο και θα μειώσει στο 13-21, όμως η ψαλίδα της διαφορά θα ανοίξει ακόμα περισσότερο για τους Kinder Bolognese, αφού ο Μαρτίνος και ο Κούρας με 2 τρίποντα, αλλά και οι Ησαΐας, Καραγεώργος και Μητσέας με 3 δίποντα, θα πάνε το σκορ στο 13-33 για την ομάδα τους. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με δίποντο ο Αλβέρτης, ροκανίζοντας τη διαφορά στους 18 και το 15-33 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Αλβέρτης θα μειώσει με δίποντο στο 17-33, ο Σούλης με 2/2 βολές θα απαντήσει για το 17-35, ενώ ο Λινάρδος με δικές του βολές, θα διαμορφώσει το 19-35 του παιχνιδιού. Με δίποντο του Νίνη, το ματς θα πάει στο 19-37, ο Λινάρδος με 2 απανωτά δίποντα θα μειώσει σε 23-37, ενώ ο Κούρας, ο Σούλης και ο Καραγεώργος με 4 δίποντα, αλλά και ο Ησαΐας με εύστοχο τρίποντο, θα ανοιξουν τη διαφορά στους 25 πόντους, με το σκορ να γράφει 23-48 για τους Kinder Bolognese, το οποίο και θα σφραγίσει τηο 3ο δεκάλεπτο του ματς.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Λινάρδος με δίποντο θα κάνει το 25-48, με 2 δίποντα των Ζάζα και Μητσέα θα γίνει το 35-52, με τον ίδιο τρόπο, ο Γαβρέλας και ο Λινάρδος θα μειώσουν στο 29-52, ενώ ένα ακόμα καλάθι του Μητσέα, θα γράψει το 29-54 στο ματς. Στη συνέχεια, ο Αλβέρτης θα ευστοχήσει σε δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα για το 31-54, ο Ζάζας, ο Μητσέας και ο Κούρας με 4 ακόμα δίποντα θα απαντήσουν για το 31-62, με τον Λινάρδο να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ και να ροκανίζει τη διαφορά του ματς για το 34-62. Με δίποντο, ο Καραγεώργος θα γράψει το 34-64, με τρίποντο ο Κοντογεώργης θα κάνει το 37-64, με τον Κούρα να ευστοχεί σε δικό του καλάθι και να διαμορφώνει το 37-66 του ματς. Το τελικό σκορ, θα γράψει ο Αλβέρτος με καλάθι για το 39-66 της αναμέτρησης.

Το βραβείο του MVP της αναμέτρησης μοιράστηκαν ο Καραγεώργος και ο Σούλης, με τον πρώτο να φτάνεις τους 14 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ ο Σούής με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, για να φτάσουν έτσι τους 18 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Μητσέας, ενώ από τους Κομπάρσους ξεχώρισαν οι Αλβέρτης και Λινάρδος