0.0%
29.2%
17.8%
12.5%

Σε ένα αρκετά άστοχο παιχνίδι, οι Κομπάρσοι κατάφεραν να αποδράσουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Πολυκλαδικού αφού επικράτησαν των Κουβάδων με 34-32. Μέχρι το ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τους Κουβάδες να διατηρούν ένα προβάδισμα τριών πόντων (11-14). Στις αρχές της 3ης, οι Κομπάρσοι πέρασαν μπροστά με 16-14 αλλά οι Κουβάδες ξαναπήραν τα ηνία και η 3η περίοδος έληξε στο 21-24. με καλό ξεκίνημα στη 4η περίοδο οι Κουβάδες προηγήθηκαν με 23-30 αλλά οι κομπάρσοι δε τα παράτησαν και μείωσαν με τον Αλβέρτη στο 30-32 ένα λεπτό πριν το τέλος. Δύο βολές του Λινάρδου ισοφάρισαν σε 32-32 και το μοιραίο φάουλ του Σακκά 5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος έδωσαν άλλες δύο βολές στο Λινάρδο, στις οποίες ευστόχησε, έκανε το 34-32 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ αφού το σουτ του Πετρόπουλου στην εκπνοή ήταν άστοχο.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει με τους Λαζάρου, Σακκά και Κουλόγιαννη να κάνουν το 0-6 για τους Κουβάδες ενώ οι Μηνδρινός Μάκης, Δελής και Λινάρδος θα ισοφαρίσουν σε 6-6 για τους Κομπάρσους. Το τρίποντο του Λαζάρου διαμόρφωσε το 6-9 της 1η περιόδου.

Οι δύο βολές του Γιωτόπουλου Πάρη θα κάνουν το 6-11 στην αρχή της 2ης περιόδου με τον Αλβέρτη να απαντάει για το 8-11 και τον Μπαστάνη να κάνει το 8-13. Τρεις πόντοι του Μηνδρινού Μάκη μείωσαν σε 11-13 και το ημίχρονο έληξε στο 11-14 από τη βολή του Σακκά.

Το δεύτερο ημίχρονο θα ξεκινήσει με τον Μηνδρινό Μάκη και τον Λινάρδο να δίνουν προβάδισμα στους Κομπάρσους με 16-14. Η απάντηση ήταν άμεση από τους Κουβάδες με τους Σάκκα, Πετρόπουλο και Αρβανιτόπουλο να δίνουν εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα τους με 16-20. Μηνδρινός Μάκης και Ιάκωβος μείωσαν στο 19-20, τα δύο καλάθια των Σακκά και Αρβανιτόπουλου έκαναν το 19-24 και το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 21-24 από το καλάθι του Λινάρδου.

Το τρίποντο του Αρβανιτόπουλου έκανε το 21-27 στην αρχή της 4ης περιόδου με τον Λινάρδο να απαντάει για το 23-27. Γκολ-φάουλ του Σακκά θα κάνει το 23-30 και τότε οι Κομπάρσοι με ένα σερί 5-0 από Λινάρδο και Αλβέρτη μείωσαν στο καλάθι για το 28-30. Δύο βολές του Κουλόγιαννη έκαναν το 28-32 με τον Αλβέρτη να απαντάει άμεσα για το 30-32 και τις 4/4 βολές του Λινάρδου να δίνουν τη νίκη στους Κομπάρσους με το τελικό 34-32.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λινάρδος Μιχαήλ Άγγελος ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μηνδρινός Μάκης και Κοντογεώργης Χρήστος, ενώ από τους Kouvades B.C. ξεχώρισαν οι Λαζάρου Δημήτρης και Γιωτόπουλος Πάρης.