20.0%
20.0%
32.6%
0.0%

Την νίκη κατάφεραν να πάρουν οι λειψοί Κομπάρσοι απέναντι στους ακόμα λειψότερους Paranormal Rebuy σε ένα ωραίο και ήρεμο παιχνίδι, με πρωταγωνιστή το μπάσκετ . Οι Κομπάρσοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι απο την αρχή βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση , με τους φιλοξενούμενους να μάχονται και να κρατιούνται κοντά στο σκόρ και να πηγαίνουν στο ημίχρονο με σκορ 26-21. Εκεί μίλησε η κούραση και κάποια λάθη των Paranormal έδωσαν την ευκαιρία να ανοίξουν του ρυθμό οι Κομπάρσοι και με εύκολους πόντους στο ανοιχτό γήπεδο να πάρουν διψήφια διαφορά την οποία και διατήρησαν κερδίζοντας τελικά με σκορ 45-32. Πολυτιμότερος παίκτης ο Μιχάλης Λινάρδος, με το αριστερό του “αλφάδι” χέρι να φορτώνει με 20 πόντους το αντίπαλο καλάθι και να μαζεύει 13 ριμπάουντ , με 2 ασίστ , 4 κλεψίματα και 0 λάθη!

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Οικονόμου έκανε το 2-0, 2-2 απο τον Χριστόπουλο, Λινάδρδος για το 4-2, 4-4 απάντηση του Νικολόπουλου, 9-4 με 5 πόντους απο τον Λινάρδο, δίποντο του Φίλου Χ για το 9-6, τρίποντο του Μηνδρινού Ι για το 12-6,12-8 απο τον Φίλο Χ, 17-8 με δίποντο του Οικονόμου και τρίποντο του Μηνδινού Ι και 17-8 με τους Paranormal να κλείνουν την πρώτη περίοδο με δύο καλάθια απο τον Νικολόπουλο και Φίλο Χ για το 17-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Κομπάρσοι ξεκίνησαν με καλάθια απο τους Αλβέρτη και Οικονόμου για το 21-12, 21-14 με σκορ απο τον Χριστόπουλο, 24-14 με καλάθι και βολή του Λινάρδου, με τους Paranormal να κάνουν την αντεπίθεση τους και να φτάνουν στο 24-20 με σκορ απο τον Φίλο Π και τον Χριστόπουλο, 26-20 με απάντηση του Λινάρδου και μία βολή του  Χριστόπουλου για το 26-21 του ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δίποντα του Οικονόμου και του Λινάρδου για το 30-21, 30-23 απο τον Τσάφα, με τους Κομπάρσους να πατάνε γκάζι στην επίθεση και όντας  πιο φρέσκοι να κάνουν ένα 11-0 σερί , αφήνοντας πίσω τους Paranormal με διαφορά 18 πόντων , βρίσκοντας σκορ απο τους Λινάρδο,Οικονόμου,Αλβέρτη και Μηνδρινό Ι , διαμορφώνοντας το 41-23. Ο Χριστόπουλος με δίποντο του έκανε το 41-25 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο και πλεον διαδικαστικό δεκάλεπτο, 41-27 απο τον Φίλο Χ, βολή του Μηνδρινού Ι και 42-27, 42-32 με ένα 0-5 σερί απο τους Νικολόπουλο και Φίλο Χ , με τον Αλβέρτη και τον Λινάρδο να κάνουν το τελικό 45-32 και χαρίζοντας το τρίτο ρόζ φύλλο στην ομάδα τους .

Εκτος του Λινάρδου σε καλή μέρα ήταν και ο Οικονόμου με 10 πόντους 8 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα, ενώ για τους Paranormal Rebuy ξεχώρισε ο Χριστόπουλους με 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.