34.8%
0.0%
42.2%
10.0%

Παρότι στο ξεκίνημα του αγώνα οι Μπάσχετοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά, χρειάστηκαν μόλις ένα δεκάλεπτο για να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά και να χτίσουν διαφορά ασφαλείας υπέρ τους, διατηρώντας την μέχρι το τέλος φτάνοντας έτσι στην νίκη. Οι Μπίρι-Μπίρι από την άλλη παρότι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην συνέχεια ήταν πολύ άστοχοι στην επίθεση γεγονός που τους κόστισε. Στην αναμέτρηση είχαμε 2 MVP, τους Καραγιώργη και Χατζηθάνο που είχαν 15 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 1 κλέψιμο, 2 τάπες και 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 2 κλεψίματα, αντίστοιχα, συγκεντρώνοντας από 20 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Στο παιχνίδι πιο δυνατά μπήκαν οι Μπίρι-Μπίρι με τον Ευαγγελίδη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το 0-3. Χατζηθάνος από κοντά και Καραγιώργης με τρίποντο έκαναν το 5-3, ενώ στην συνέχεια οι Μπίρι-Μπίρι έτρεξαν σερί 0-15 για να ξεφύγουν με σκορ 5-18. Ο Βασίλης Σίνης με 4 προσωπικούς πόντους έκανε το 9-18 για να κλείσει το δεκάλεπτο.

Για το δεύτερο δεκάλεπτο δεν υπάρχουν πολλά σχόλια. Οι Μπάσχετοι ήταν τρομακτικοί σε άμυνα και επίθεση, καθώς δέχτηκαν μόλις ένα δίποντο στην άμυνα και σκόραραν 24 πόντους με 5 εύστοχα τρίποντα του Κωνσταντίνου Σίνη, με το σκορ να διαμορφώνεται στο ημίχρονο 33-20. Το συνολικό επιμέρους σκορ των Μπάσχετων είναι 28-2 μαζί με τους 4 πόντους του Βασίλη Σίνη στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και το συνολικό σερί ήταν 21-0(!!!).

Στο τρίτο δεκάλεπτο συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο οι Μπάσχετοι και με επιμέρους 9-2 έκαναν το 42-22. Με δυο καλάθια του Πετάκου και ένα του Σπυράκου μείωσαν οι Μπίρι-Μπίρι σε 42-28, ενώ ο Καραγιώργης με δυο προσωπικά καλάθια έκανε το 46-28 για να τελειώσει το δεκάλεπτο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Ευαγγελίδη και Πετάκο να μειώνουν σε 46-32. Ο Βασίλης Σίνης από κοντά έκανε το 48-32, απάντησε ο Μικράκης για το 48-34, ο Χατζηθάνος έκανε το 50-34 και ο Καλάκος με τρίποντο έκανε το 50-37. Οι Χατζηθάνος και Καραγιώργης έκαναν το 54-37 και οι Μπίρι-Μπίρι με σερί 0-8 έφεραν το ματς σε μονοψήφια διαφορά και σκορ 54-45. Ο Κωνσταντίνος Σίνης έκανε το 56-45, απάντησε ο Τζανετάκης για το 56-47, ενώ το παιχνίδι τελείωσε με εύστοχη βολή του Καραγιώργη και σκορ 57-47.