13.0%
50.0%
15.6%
16.7%

Έπειτα από ένα παιχνίδι που οι Dream Team θέλουν να ξεχάσουν, οι Μπάσχετοι επικράτησαν εύκολα με σκορ 61-23. Και οι δυο ομάδες παρατάχτηκαν με αρκετές απουσίες, με τους Μπάσχετους να εκμεταλλεύονται την κούραση των αντιπάλων τους και να παίρνουν εύκολα το παιχνίδι. MVP του αγώνα ήταν ο Χατζηαγάπογλου με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 τελικές πάσες, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, ενώ ξεχώρισε και ο Χατζηθάνος με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασσίστ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Τσαλίκο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το 0-3, με τους Μπάσχετους να τρέχουν σερί 7-0 και να κάνουν το 7-3. Ο Λεβιδιώτης έκανε το 7-5, ενώ οι Μπάσχετοι έτρεξαν νέο σερί 7-0 για το 14-5, ενώ το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο του Λεβιδιώτη με σκορ 14-8.

Οι Μπάσχετοι στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου έτρεξαν σερί 11-0 για το 25-8, ενώ οι Dream Team απάντησαν με δικό τους σερί 0-7 κάνοντας το 25-15. Το ημίχρονο θα κλείσει με δυο καλάθια του Λέτση και σκορ 29-15.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Μπάσχετοι θα συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό και με επιμέρους σκορ 9-1 θα διαμορφώσουν το 38-16. Ο Ζουγανέλης μείωσε σε 38-18, ενώ οι Μπάσχετοι με νέο σερί 8-0 ξέφυγαν κι άλλο στο σκορ κάνοντας το 46-18. Το τρίτο δεκάλεπτο έπειτα από Buzzer Beater τρίποντο του Λεβιδιώτη με σκορ 46-21.

Οι πολλές και σημαντικές απουσίες των Dream Team δεν τους έδωσε την δυνατότητα να αντιδράσουν στην εξέλιξη του αγώνα με την κούραση στο τέταρτο δεκάλεπτο να τους έχει καταβάλει για τα καλά. Οι Μπάσχετοι έτρεξαν επιμέρους σκορ 15-2 στο τέταρτο δεκάλεπτο με τους Dream Team να πετυχαίνουν μόλις ένα καλάθι σε 10 αγωνιστικά λεπτά, δια χειρός Χονδρογιάννη, και τους Μπάσχετους να φτάνουν στη νίκη με το εντυπωσιακό 61-23.