21.4%
31.6%
45.5%
25.0%

Επιστροφή στις νίκες έκαναν οι Greek Freakase, οι οποίοι παίζοντας πολύ συγκεντρωμένο μπάσκετ στο δεύτερο μισό του αγώνα κόντρα στους Μπάσχετους κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με 58-51. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Λαζίδης με 17 πόντους, 23 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χατζηθάνος με τρίποντο άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Μπάσχετους, ο Κυρίτσης μείωσε σε 3-2 για τους Greek Freakase, 7-2 με 4 συνεχόμενους πόντους του Χατζηθάνου και 7-9 με σερί των Κυρίτση ναι Γιώργου Ηλιόπουλου για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαντόγιαννης έβαλε καλάθι για το 9-9, ο Κώστας Ηλιόπουλος με βολές έγραψε το 9-11, 11-11 ο Χατζηθάνος, 11-16 με 0-5 σερί οι Λαζίδης και Φωτόπουλος, 16-16 με το ίδιο σερί οι Χατζηθάνος και Φράγκος, 16-18 ο Κουβάτης, 22-18 με ένα τρίποντο του Χατζηθάνου και ένα του Φράγκου και τρίποντη απάντηση του Γιώργου Ηλιόπουλου για το τελικό 22-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λαζίδης με καλάθι και φάουλ για το 22-24, ο Λέτσης απάντησε με τρίποντο για το 25-24, 25-26 ξανά ο Λαζίδης, 27-26 ο Λέτσης με δίποντο, 27-28 από τον Κυρίτση, 29-28 ο Καραγιώργης, 29-32 με ένα καλάθι του Κουβάτη και ένα του Λαζίδη, 31-32 ο Ντεμίρης, 31-36 από τους Κώστα Ηλιόπουλο και Φωτόπουλο, 34-36 ο Καραγιώργης και 0-4 σερί οι Κυρίτσης και Χαλκιάς για το τελικό 34-40 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Χαλκιάς και Λαζίδης σκόραραν για το 34-43, 36-43 ο Χατζηθάνος, 36-48 με σερί από τους Χαλκιά και Κώστα Ηλιόπουλο, 41-48 με ένα καλάθι του Καραγιώργη και ένα τρίποντο του Λέτση, 41-50 ο Κουβάτης, 44-50 με καλάθι και φάουλ Μαντόγιαννη, 44-52 ο Λαζίδης, 46-52 ο Ντεμίρης, 46-54 ξανά ο Λαζίδης, 48-54 με νέο δίποντο του Ντεμίρη, νέο καλάθι του Λαζίδη για το 48-56, 51-56 με βολές του Καραγιώργη και 51-58 με καλάθι του Κυρίτση για να γραφτεί το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Για τους Greek Freakase, πέρα από τον Λαζίδη, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Κυρίτσης με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 τάπες. Για τους Μπάσχετους ξεχώρισε ο Χατζηθάνος με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.