16.7%
50.0%
29.4%
10.7%

Σε ένα κλειστό ματς με αρκετές εναλλαγές στο προβάδισμα, οι Los Amigos κατάφεραν να επικρατήσουν των Μπάσχετων στην αυλαία του πρώτου γύρου με το τελικό 33-36. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο σκορ, με τον Χατζηθεοδώρου να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση και να χαρίζει την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Τεντόμα Β. να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 0-2 και τους Μπάσχετους να παίρνουν προβάδισμα έπειτα από δίποντο και βολή του Καραγιώργη και τρίποντο του Μαντόγιαννη για το 6-2. Στη συνέχεια, οι Los Amigos με τον Τεντόμα Ν. θα μειώσουν σε 6-4, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει ο Χατζηθεοδώρου με δίποντο για το 6-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Σίνης Κ. με τρίποντο θα κάνει το 9-6, ο Σταφέτας θα μειώσει με δίποντο για το 9-8 και ο Χατζηθάνος με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 11-8. Οι Los Amigos θα μειώσουν ξανά στον πόντο με δίποντο του Τεντόμα Β., ο Λέτσης με δίποντο στον αιφνιδιασμό θα διαμορφώσει το 13-10, ενώ ο Σταφέτας με τρίποντο θα ισοφαρίσει σε 13-13. Με βολή του Χρηστέα, οι Los Amigos θα πάρουν το προβάδισμα για το 13-14, ο Καραγιώργης με δύσκολο δίποντο θα διαμορφώσει το 15-14, ενώ το ημίχρονο θα κλείσει ο Αναστασίου με εύστοχο τρίποντο στη λήξη για το 15-17 υπέρ των Los Amigos.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Μπάσεχτοι θα τρέξουν ένα σερί 7-0 και θα πάρουν το προβάδισμα για το 22-17, οι Los Amigos θα απαντήσουν και θα μειώσουν με ένα σερί 0-9 από τους Χατζηθεοδώρου και Βελέντζα για το προβάδισμα και το 22-26, ενώ ο Μαντόγιαννης με δίποντο θα μειώσει σε 24-26. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει ο Χατζηθεοδώρου με νέο δίποντο μέσης απόστασης για το 24-28.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χατζηθάνος με δίποντο θα μειώσει σε 26-28, ενώ ο Χατζηθεοδώρου με 2 συνεχόμενα δίποντα θα διαμορφώσει το 26-32. Στη συνέχεια, ο Χατζηθάνος με δίποντο θα μειώσει σε 28-32, ο Χατζηθεοδώρου με 2/2 βολές θα κάνει το 28-34 και ο Καραγιώργης με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει ξανά τη διαφορά στους 4 πόντους για το 30-34. Με βολή του Τεντόμα Ν., οι Los Amigos θα κάνουν το 30-35, ο Καραγιώργης με μεγάλο τρίποντο θα μειώσει σε 33-35 και ο Λέκκος θα διαμορφώσει το τελικό 33-36. Οι Μπάσχετοι είχαν μία ευκαιρία για σουτ στα τελευταία δευτερόλεπτα, όμως ο Χατζηθεοδώρου σταμάτησε το σουτ στη λήξη και έτσι οι Los Amigos πήραν μεγάλη νίκη.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Χατζηθεοδώρου ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 14 πόντους, με 11 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ είχε και 1 κρίσιμη τάπα, συγκεντρώνοντας έτσι 17 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Los Amigos ξεχώρισε επιπλέον ο Λέκκος, με τον Βελέντζα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Μπάσχετους σε καλή μέρα βρέθηκε ο Καραγιώργης και ο Χατζηαγάπογλου.