28.6%
41.7%
30.6%
22.7%

Οι Perama Tigers πήραν μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα Μπάσχετους με 42-41, έχοντας σε εξαιρετική μέρα την frontline τους, κάτι που έπαιξε κομβικό ρόλο στη διάρκεια του παιχνιδιού, καθώς το ματς ήταν αρκετά σκληρό, με τις δύο ομάδες να παίζουν πολύ μέσα από το ζωγραφιστό. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Θεοχάρης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χατζηθάνος με τρίποντο μείωσε σε 12-10, ο Πατσόπουλος απάντησε με σουτ από μέση απόσταση για το 14-10, 14-19 οι Αποστολόπουλος και Χατζηθάνος με 0-9 σερί, 16-19 με καλάθι του Θεοχάρη και απάντηση του Καραγιώργη για το τελικό 16-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χατζηθάνος έβαλε νέο σουτ από μέση απόσταση για το 16-23, 20-23 οι Ρήγος και Θεοχάρης, 20-28 με 5 συνεχόμενους πόντους του Καραγιώργη, 23-28 από τον Πατσόπουλο, 23-30 ο Χατζηθάνος και τρίποντο του Ρήγου για το τελικό 26-30 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Λουκατάρης, Ρήγος και Μαγουλάς ξεκίνησαν το ματς με 8-0 για τους Perama Tigers, 8-4 με ένα καλάθι του Σίνη και ένα του Χατζηθάνου για τους Μπάσχετους, 12-4 οι Μαγουλάς και Θεοχάρης και τρίποντο από τον Χατζηθάνο για το τελικό 12-7 της πρώτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μαγουλάς μείωσε σε 28-30, ο Αποστολόπουλος απάντησε για το 28-32, 32-32 με ένα καλάθι του Μαγουλά και ένα του Θεοχάρη, 32-35 με τρίποντο του Καραγιώργη, 35-35 με απάντηση του Ρήγου, 35-36 με βολή του Αποστολόπουλου, 37-36 ο Θεοχάρης, 37-38 από τον Σομπόνη, 42-38 με 5 συνεχόμενους πόντους του Ρήγου και 42-41 με τρίποντο του Χατζηθάνου, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα καθώς δεν ακολούθησε κάποιο άλλο καλάθι στο ματς στα τελευταία του λεπτά.

Για τους Perama Tigers, πέρα από τον Θεοχάρη, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Ρήγος με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και Μαγουλάς με 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα. Για τους Μπάσχετους σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Χατζηθάνος με 22 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και Καραγιώργης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.