33.3%
53.8%
34.7%
21.4%

Μπίρι-Μπίρι vs Dream Team 69-59 .Το ματς ήταν αμφίρροπο με τις ομάδες να μάχονται για τη νίκη,Οι Μπίρι-Μπίρι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη απέναντι στους Dream team , με εκπληκτικό φινάλε και  με δύο κολλητά τρίποντα ο Ευαγγελίδης κλείδωσε το ροζ φύλλο. Mvp του αγώνα ο Ευαγγελίδης με 20 πόντους, 16 ριμπάουντ (15-1),3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο εκπληκτικός Καρούτας 0-3 η Dream Team. Ο Ευαγγελίδης με τρίποντο και ο Πετάκος με σουτ πέτυχαν το 5-3 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Καρούτας με ντράιβ και τρίποντο και ο Καρατζάς με λει-απ σκόραραν το 5-10. Ο Πετάκος με σουτ το 7-10 και ο Ζαχαριάς από το ζωγραφιστό το 7-12. Ο Μανιάτης σκόραρε με ντράιβ το 9-12 και ο Δεμερτζής έγραψε το 9-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή 15-14. Αρχικά ο Πετάκος σκόραρε με floater, ο Κοσμάς με σουτ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαρκόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ευαγγελίδης σκόραρε το 17-14 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ισοφάρισε με τρίποντο ο Καρούτας 17-17 για την Dream Team. Με λει-απ ο Πετάκος και με 3/4 βολές ο Μαρκόπουλος έγινε το 22-17 και ο Καρούτας με σουτ το 22-19. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαρκόπουλος το 24-19 και ο Τσουκλίδης πέτυχε το 24-21. Ο Τζανετάκης, ο Κοσμάς και ο Μαρκόπουλος σκόραραν το 20-21 και ο Καρατζάς μείωσε σε 30-25. Με τρίποντο ο Ευαγγελίδης το 33-25 και ο Καρατζάς με εντυπωσιακό καλάθι το 33-28. Νέο τρίποντο ο Ευαγγελίδης για το 36-28 και ο Γεραγωτής με σουτ το 36-30. Ο Τζανετάκης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 38-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 38-35,αρχικά ο Καρατζάς με 1/2 βολές και ο Καρούτας με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και η Dream Team πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ με 38-39, με σουτ ο Καρατζάς και με ντράιβ ο Καρούτας. Ο Πετάκος με 2/2 βολές πέτυχε το 40-39 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Καρατζάς με καλάθι από το ζωγραφιστό το 40-41 και ο Μαρκόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Πετάκος με σουτ και με 1/1 βολή τεχνικής ποινής έγραψαν το 45-41. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 45-43 ο Ζαχαριάς και ο Τζανετάκης με 4 πόντους του με σουτ το 49-43. Ο Καρούτας με τρίποντο το 49-46 και ο Πετάκος πέτυχε το 51-46. Ο Καρούτας σκόραρε το 51-48 και ο Πετάκος από το ζωγραφιστό το 53-48. Το δεκάλεπτο τελείωσε 53-51 με τρίποντο ο φοβερός Καρούτας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Πετάκος και Ευαγγελίδης με τρίποντα έγραψαν το 59-51 για τους Μπίρι-Μπίρι. Απάντησε ο Καρούτας με τρίποντο το 59-54 για την Dream Team. Mε λει-απ ο Πετάκος το 61-54 και ο Καρατζάς με 4 πόντους του μείωσε σε 61-58. Ο Ευαγγελίδης με 2 τρίποντα του έγραψε το 67-58(1:08). Με 1/2 βολές ο Καρούτας το 67-59(0:50). Και το τελικό 69-59 πέτυχε ο Πετάκος με 2/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Πετάκος με 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κοσμάς με 4 πόντους, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καρούτας με 29 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καρατζάς με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 κοψίματα.