8.3%
40.0%
48.7%
20.0%

Αήττητοι έκλεισαν τον πρώτο γύρο οι Mafia Ballers, καθώς πέρασαν και το εμπόδιο των Μπίρι Μπίρι, έχοντας ένα άνετο προβάδισμα από το δεύτερο δεκάλεπτο μέχρι και το τελικό 53-31 του παιχνιδιού. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Παπαδιάς με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Μπίρι Μπίρι ξεκίνησαν με τρίποντο του Ευαγγελίδη, 4-3 οι Ιγνατιάδης και Μπουγιούκας, 4-8 οι Ευαγγελίδης και Πετάκος, 7-8 ο Παπαδιάς, 7-10 ο Πετάκος ξανά και 9-10 από τον Παπαδιά ξανά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Δούσης, Παπαδιάς και Γρούντας ανέβασαν στο 18-10, 18-12 ο Κοσμάς, 22-12 ο Μπουγιούκας, 22-16 οι Κοσμάς και Χαραλαμπόπουλος, 27-16 οι Γρούντας και Παπαδιάς και 27-18 από τον Κοσμά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πρασσάς έγραψε το 31-18, 31-20 ο Πετάκος, 35-20 από τους Ιγνατιάδη και Μπουγιούκα, 35-22 ο Ευαγγελίδης και 38-22 από τους Σβιρίντωφ και Παπαδιά για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο ο Πετάκος μείωσε σε 38-26, 46-26 με 8-0 σερί οι Παπαδιάς και Γρούντας, 46-31 οι Πετάκος και Καλάκος και 7-0 σερί οι Μπουγιούκας και Γρούντας για το τελικό 53-31 του παιχνιδιού.

Για τους Mafia Ballers, πέρα από τον Παπαδιά, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Γρούντας και Μπουγιούκας. Για τους Μπίρι Μπίρι ξεχώρισαν οι Πετάκος και Ευαγγελίδης.