21.4%
25.0%
30.4%
14.3%

Σε ένα παιχνίδι ύψιστης βαθμολογικής σημασίας, οι Μπίρι-Μπίρι απέσπασαν το ροζ φύλλο, νικώντας τους MyRema State Warriors με τελικό σκορ 48-42. Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ήταν ισορροπημένες με τους MyRema να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα (20-26). Στην τρίτη περίοδο, μάλιστα, οι MyRema ξέφυγαν στο +10 (26-36), όμως οι Μπίρι-Μπίρι με ένα σερί 12-0 πήραν κεφάλι στο σκορ (38-36). Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, οι παίκτες των Μπίρι έκαναν καλύτερες επιλογές και ευστόχησαν σε σημαντικά σουτ, με κύριους εκφραστές τους Τάτση και Μικράκη, παίρνοντας μία νίκη ζωτικής σημασίας. Πλέον, οι δύο ομάδες έχουν τις ίδιες ήττες (10-8 οι MyRema, 9-8 οι Μπίρι-Μπίρι), αναμένοντας με αγωνία τη συνέχεια, όσον αφορά τις ομάδες που θα πάρουν το εισιτήριο για την postseason στον Γ’ Όμιλο της Rising.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Ο Τάτσης άνοιξε το σκορ (2-0), ο Μπακάλης ισοφάρισε σε 2-2, 1/2 βολές του Τάτση για το 3-2, σερί 0-6 των MyRema για το 3-8 με τους Κυριάκου και Ίσσαρη, οι Μπίρι-Μπίρι ξαναπήραν το προβάδισμα (9-8) με τους Κοσμά, Μικράκη και Τάτση, οι Μπακάλης και Σπυρόπουλος έκαναν το 9-13 και ο Μικράκης το 11-13 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο.

Στη δεύτερη περίοδο, οι MyRema απέκτησαν μία μικρή διαφορά. Ο Κυριάκου σκόραρε για το 11-15, οι Μικράκης και Τάτσης ισοφάρισαν σε 15-15, ο Σπυρόπουλος έκανε το 15-17, ο Τζανετάκης από μέση απόσταση το 17-17, οι Σπυρόπουλος και Μενάγιας σημείωσαν το 17-21, μία εύστοχη βολή του Τάτση για το 18-21, οι Βερύκιος και Μενάγιας αύξησαν τη διαφορά στο +8 (18-26) και ο Κοσμάς μείωσε σε 20-26 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους MyRema να παίρνουν διψήφια διαφορά, αλλά τους Μπίρι να τη ροκανίζουν αμέσως. Ο Μπακάλης έκανε το 20-28, ο Τάτσης με δύο δίποντα μείωσε σε 24-28, μία εύστοχη βολή του Μενάγια για το 24-29, ο Τζανετάκης έκανε το 26-29 και με σερί 0-7 από τους Κυριάκου και Μενάγια έγινε το 26-36. Όμως, οι Μπίρι-Μπίρι αντέδρασαν και με σερί 7-0 από Τζανετάκη και Μικράκη έκαναν το 33-36.

Τελευταία περίοδος στον αγώνα, με τους Μπίρι να κυριαρχούν σε άμυνα και επίθεση και να παίρνουν το ροζ φύλλο. Οι Μικράκης και Τάτσης έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους (38-36), οι Μενάγιας και Βερύκιος έκαναν το 38-40, μία εύστοχη βολή του Σπυράκου για το 39-40, δίποντο του Βερύκιου για το 39-42 και στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού οι Μπίρι επέβαλαν το ρυθμό τους και έτρεξαν ένα σερί 9-0 με τους Μικράκη και Τάτση για το τελικό σκορ 48-42.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Μικράκης, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησε σε απόδοση ο Τζανετάκης. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε η προσπάθεια του Κυριάκου.