10.0%
66.7%
19.0%
16.7%

Οι Perama Tigers με ένα φοβερό comeback στην τελευταία περίοδο, όπου κατάφεραν να γυρίσουν από το -6, έφυγαν με το δεύτερο συνεχόμενο ροζ φύλλο τους με τελικό σκορ 42-45 κόντρα στους Μπίρι Μπίρι και ανέβηκαν στο 2-2 στον τρίτο όμιλο της Rising. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Γκίνης με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ρήγος άνοιξε το σκορ στο ματς με δύο ελεύθερες βολές, οι Βέργος, Πετάκος, Κοσμάς και Μικράκης απάντησαν με 12-0 σερί για το 12-2, 12-5 με τρίποντο του Λουκατάρη, 15-5 με απάντηση του Μικράκη και καλάθι του Ζουπάνου για το τελικό 15-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαγουλάς έβαλε μια βολή για το 15-8, 17-8 με καλάθι του Τζανετάκη, 17-10 με δύο βολές του Λουκατάρη, 19-10 με καλάθι απάντηση από τον Κοσμά, 19-13 με τρίποντο του Ρήγου, 21-13 με βολές του Βέργου, 21-18 με ένα τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου και ένα καλάθι του Πατσόπουλου, 23-18 ξανά με βολές του Βέργου, και 23-21 από τους Ρήγο και Μοχάμετ για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γκίνης έβαλε καλάθι και ισοφάρισε σε 23-23, 25-23 από τον Πετάκο, 25-27 με 0-4 σερί οι Πατσόπουλος, Μαγουλάς και Ρήγος, 27-27 από τον Μανιάτη και 27-29 με δύο βολές του Βέργου για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Μπίρι Μπίρι ξεκίνησαν δυναμικά με ένα 8-0 σερί των Τζανετάκη, Μικράκη και Βέργο και πήραν προβάδισμα με 35-29, 35-34 με απάντηση με 0-5 οι Γκίνης και Μαγουλάς, 37-34 με σουτ του Μικράκη 37-39 ξανά με το ίδιο σερί οι Μαγουλάς και Γκίνης, 39-39 ξανά με καλάθι του Μικράκη, 39-42 με 3/3 βολές από τον Γκίνη, 42-42 με άμεση τρίποντη απάντηση του Μικράκη και απάντηση με ακόμη 3 ελεύθερες βολές του Γκίνη για το τελικό 42-45 του παιχνιδιού.

Για τους Perama Tigers, πέρα από τον Γκίνη, σε καλή βραδιά βρέθηκε και ο Μαγουλάς με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Μπίρι Μπίρι ξεχώρισε ο Μικράκης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ, καθώς επίσης και ο Βέργος με 8 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.