0%
0%
0%
0%

Ο Ρεμπελιακός κέρδισε τους Μπάσχετους με 34-70 για να ανέβει στο 5-0 στον όμιλο, έχοντας 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το ματς ξεκίνησε με 0-12 για τους νικητές από τον Ντουσια, τον Πλεξουσακη και τον Κατιακο, για να απαντήσει ο Παγκακης για το 2-12. Ο Πλεξουσακης με τον Κατιακο έφεραν το ματς στο 2-16, ο Χατζηθανος σκόραρε για το 4-16, με τον Ηλιακη και τον Κατιακο να κλείνουν την πρώτη περίοδο στο 4-27 για τον Ρεμπαλιακό. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παγκακης σκόραρε για το 6-27, με τον Κατιακο να απαντά και τον Ηλιακη να σκοράρει ως το 7-36. Ο Ντεμιρης μείωσε σε 9-36, με τον Χατζηθανο και τον Αποστολόπουλο να γράφουν το 13-37. Ο Λαρεντζακης απάντησε, με τον Αποστολόπουλο να σκοράρει για το 15-40, πριν κλείσει το ημίχρονο από Σαρρή και Ηλιάκη στο 15-45. Στην επανάληψη ο Λαρεντζακης με τον Σαρρη ήταν που έτρεξαν ένα 0-10 για τον Ρεμπελιακό, 15-55, με τον Ντεμιρη να το διακόπτει. Ο Κατιακος με τον Πλεξουσακη έφεραν το ματς στο 17-62, για να απαντήσει ο Χατζηθανος κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 21-62. Στην 4η περίοδο ο Χατζηθανος ήταν που μετά τα καλάθια του Σαρρή και του Λαρεντζακη σκόραρε για να μειώσει σε 30-68, για να έρθει ο Αποστολόπουλος για το 34-68 με σερί 11-2 για τους Μπάσχετους, πριν κλείσει το ματς στο 34-70.

Τα λάθη ήταν 14-13 στο ματς, τα κλεψίματα 7-8 και οι ασίστ 6-19. Στα ριμπάουντ ο Ρεμπελιακός είχε τον πρώτο λόγο, 43-49 με 19-20 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/29 τρίποντα και τους Μπάσχετους 1/12. Στα δίποντα οι Μπάσχετοι είχαν 25% και ο Ρεμπελιακός 49%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κατιάκος είχε 17 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πλεξουσακης 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Ηλιακης 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Λαρεντζακης 11 πόντους, ο Σαρρης 10 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τους Μπάσχετους ο Χατζηθανος είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αποστολόπουλος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ.