26.3%
50.0%
32.4%
21.9%

Οι Golden Boys κέρδισαν τους Μπάσχετους με 56-51 σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκαν με 11 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρέθηκαν να χάνουν με 6 στο τελευταίο τρίλεπτο. Όμως, ένα τρίποντο του Βασιλείου και δύο επιθετικά ριμπάουντ στο τελευταίο λεπτό τους χάρισαν ένα μεγάλο ροζ φύλλο, με τους νικητές να κλείνουν το ματς με 11-0 σερί!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ρίζο να σκοράρει τρίποντο μετά από 4 λεπτά ανομβρίας για τις δύο ομάδες, για να απαντήσει ο Καραγιώργης. Ο Βασιλείου με τον Ρίζο και τον Χαχάμη Α. έφεραν την ομάδα τους στο 14-3 με 11-0 σερί, το οποίο διέκοψε ο Χατζηθάνος για το 14-5 της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ρίζος έφερε το ματς στο 16-5, με τον Ντεμίρη και τον Χατζηθάνο να μειώνουν σε 16-10. Μετά το τρίποντο του Χαχάμη Β. ο Χατζηθάνος με τον Σίνη και τον Παγκάκη μείωσαν σε 19-17. Οι Golden Boys αντέδρασαν σωστά και με 7-0 από τον Χαχάμη Β., τον Ρίζο και τον Βασιλείου έφτασαν στο 26-17. Ο Παγκάκης απάντησε, με τον Καραγιώργη να μειώνει σε 26-21. Ο Βασιλείου έφερε το ματς στο 28-21, με το ημίχρονο να κλείνει στο 28-23 από τον Παγκάκη και πάλι.

Στην επανάληψη ο Σίνης μείωσε στο σουτ δύο φορές, 28-25 και 30-27, με τον Βασιλείου να απαντά. Οι Μπάσχετοι έτρεξαν ένα 0-8 με τον Χατζηθάνο, τον Χατζηαγάπογλου, τον Ντεμίρη και τον Αποστολόπουλο για να προσπεράσουν στο 32-35, αλλά ο Σκλαβενίτης με 4 μαζεμένους πόντους έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά, 36-35. Τρίποντο από τον Ντεμίρη για το 36-38, με τον Χαχάμη Α. να ισοφαρίζει και το δεκάλεπτο να κλείνει με βολές του Καραγιώργη στο 38-40.

Στην 4η περίοδο ο Ρίζος μπήκε με 5 πόντους για το 43-40 της ομάδας του, αλλά ακολούθησε ένα 0-9 για τους Μπάσχετους που με τον Χατζηθάνο και τον Ντεμίρη έφτασαν στο 43-49 με 3:40 για το τέλος. Ο Χαχάμης Β. απάντησε, με τον Ντεμίρη να γράφει το 45-51 στα 2:45, αλλά οι Μπάσχετοι δεν σκόραραν ξανά ως τη λήξη. Ο Ρίζος έβαλε άλλους 5 μαζεμένους πόντους για το 50-51 στο 1:26, με τον Βασιλείου να γράφει τρίποντο για το προσπέρασμα στα 56 δευτερόλεπτα, 53-51. Οι Μπάσχετοι αστόχησαν σε τρίποντο, οι Golden Boys τους μιμήθηκαν, αλλά πήραν επιθετικό ριμπάουντ με τον Βασιλείου και φάουλ στα 10 δευτερόλεπτα. Οι βολές ήταν άστοχες, αλλά ο Χαχάμης Α. πήρε κι άλλο επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές στα 7 δευτερόλεπτα καθάρισε το ματς για την ομάδα του. Οι Μπάσχετοι έκαναν επιθετικό φάουλ και ο Χαχάμης Β. με 1/2 βολές έκλεισε το ματς στο 56-51.

Για τους νικητές ο Χαχάμης Α. είχε 13 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Ρίζος 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Βασιλείου 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Μπάσχετους ο Χατζηθάνος είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ντεμίρης 13 πόντους, ο Καραγιώργης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ.