34.8%
46.7%
39.5%
15.4%

Μπασχετοι vs Pigs 44-49.Σε ένα όμορφο ματς ανάμεσα σε Μπάσχετους και Pigs , οι φιλοξενούμενοι έχοντας το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού κατάφεραν να τη διατηρήσουν και να φτάσουν στη νίκη .Mvp του αγώνα ο Δριβάκος με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους Pigs, ο Σπάχος με λει-απ πέτυχε το 0-2. Ο Κάνδηλας με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 2-2 για τους Μπάσχετους. Ο Μαργαρίτης με σουτ από την γωνιά έκανε το 2-4 και ο Καλλίνικος με τρίποντο το 5-4.Ο Μαργαρίτης με σουτ από την γωνιά και 2/2 βολές πέτυχε το 5-8 και ο Κάνδηλας με τρίποντο ισοφάρισε 8-8.Ο Αντεντοσκούφο(Σκουφής)με τρίποντο, ο Δημητριάδης Δημήτρης με σουτ και ο Δριβάκος από το low post έγραψαν το 8-15.Ο Ντεμίρης μείωσε σε 10-15 με σουτ από το High post .Από το ζωγραφιστό ο Δριβάκος το 10-17 και ο Καραγιώργης με τρίποντο το 13-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-22 ,με γκολ φάουλ ο Δριβάκος, ο Σκουφής με σουτ και ο Δριβάκος με 1/2 βολές.

Δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να είναι τρομερά άστοχες ,οι Μπάσχετοι είχαν 1/14 δίποντα ,0/1 τρίποντα και οι Pigs είχαν 1/6 δίποντα, 1/7 τρίποντα. Οι Pigs με λει-απ απο τον Αρνή και με τρίποντο του Δημητριάδη Δημήτρη ξέφυγαν με 13-28.Χρειάστηκαν (9:30) για το μοναδικό καλάθι για τους Μπάσχετους και το πέτυχε ο Παγκάκης με Hook και έκανε το 15-28.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καραγιώργης με τρίποντο μείωσε σε 18-28 για τους Μπάσχετους. Ο Δριβάκος από το ζωγραφιστό και ο Σπάχος με 1/2 βολές πέτυχαν το 18-31.Ο Καραγιώργης με σουτ έκανε το 20-31 και ο Μαργαρίτης με τρίποντο το 20-34.Απάντησε και ο Κάνδηλας με τρίποντο το 23-34.Ο Μιχαλούδης με 1/2 βολές έκανε το 23-35.Με βολές 2/2 Ο Καραγιώργης πέτυχε το 25-35 και ο Δημητριάδης Δημήτρης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 25-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-37 ,με τρίποντο ο Καραγιώργης και με 1/2 βολές και με ντραιβ ο Σίνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καλλίνικος με 1/2 βολές έκανε το 32-37 για τους Μπάσχετους. Ο Μαργαρίτης με τρίποντο και με λει-απ σκόραρε το 32-42 για τους Pigs. Ο Κάνδηλας με σουτ το 34-42 και ο Δημητριάδης Δημήτρης με σουτ το 34-44.Με σουτ από την γωνιά ο Καραγιώργης έκανε το 36-44 και ο Αρνής σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μαργαρίτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 36-48.Ο Καραγιώργης και Κάνδηλας με τρίποντο και ο Καραγιώργης με 2/2 βολές (0:40)μείωσαν σε 44-48.Ο Δριβάκος με 1/2 βολές (0:35)έγραψε το τελικό 44-49.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαργαρίτης με 14 πόντους, 1 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Δημητριάδης Δημήτρης με 9 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραγιώργης με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.