9.1%
46.7%
31.1%
0.0%

Οι Underdogz πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, πήγαν τον παιχνίδι στον δικό τους ρυθμό και κέρδισαν άνετα τους Μπάσχετους με 39-53. MVP του αγώνα ήταν ο Βαγγέλης Ιωάννου με 8 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το ματς πήγαινε σε αργό τεμπο, όπως το ήθελαν δηλαδή οι Μπάσχετοι, οι οποίοι όμως αν και είχαν υπομονή στην επίθεση δεν κατάφερναν να βάζουν τα εύκολα καλάθια και επομένως έμειναν πίσω στο σκορ. Ντεμίρης και Καραγιώργης ξεκίνησαν με 2-0, 2-5 οι Καραχάλιος και Αντωνάκης, 4-5 ο Καραγιώργης, 4-7 ο Ιωάννου, 5-7 ο Παγκάκης και 5-10 με ωραία ενέργεια του Λιόλιου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Μπάσχετοι βρήκαν καλό ρυθμό επιθετικά, συνεχίζοντας να παίζουν το μπάσκετ που τους αρέσει, με τους Underdogz πάντως να βρίσκουν λύσεις. Ο Λιόλιος έγραψε το 5-12, 11-12 οι Καραγιώργης, Σίνης και Παγκάκης, 11-15 ξανά από τον Λιόλιο, 16-15 οι Σίνης και Αποστολόπουλος, 16-16 ο Στεβόλαιμος, 20-16 οι Παγκάκης και Ντεμίρης, 20-18 ξανά από τον Στεβόλαιμο, 21-18 ο Ντεμίρης και 21-19 ο Λιόλιος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Underdogz ήταν απίστευτοι, έτρεξαν ένα τεράστιο σερί και ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση νίκη σε ένα ματς όπου δεν περιμέναμε πως κάποιος από τους δύο θα μπορούσε να ξεφύγει με τέτοια διαφορά. Σίνης και Καραγιώργης ανέβασαν σε 24-19, για να ακολουθήσει ενα 0-22 σερί ως το τέλος της περιόδου από τους Αντωνάκη, Ιωάννου, Κιντόνη, Στεβόλαιμο και Καραχάλιο για το 24-41.

Στην τελευταία περίοδο οι Underdogz χωρίς να πειστούν περαιτέρω, έκαναν διαχείριση της διαφοράς τους και έφτασαν άνετα στη νίκη. Καπετανάκης και Σίνης έγραψαν το 28-41, 28-47 οι Αλικάκης, Στεβόλαιμος και Αντωνάκης, 31-47 οι Καραγιώργης και Παγκάκης, 31-51 από τους Αντωνάκη και Καραχάλιο, 33-51 ο Ντεμίρης, 33-53 ο Κιντόνης και και 39-53 με ένα 6-0 προς το τέλος του αγώνα από τους Ντεμίρη, Σίνη και Καραγιώργη.

Για τους Underdogz, πέρα από τον Ιωάννου, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Στεβόλαιμος, Αλικάκης και Αντωνάκης. Για τους Μπάσχετους ξεχώρισαν οι Καραγιώργης, Σίνης και Παγκάκης.