0.0%
45.5%
19.3%
16.7%

Οι Μπίρι Μπίρι κέρδισαν με 33-46 τους Θαλασσόλυκους για να ανέβουν στο 6-2 στον όμιλο, με τους Θαλασσόλυκους να μένουν χαμηλά. Δυνατό ξεκίνημα για τους Μπίρι Μπίρι, που κράτησαν στους 2 πόντους τους αντιπάλους τους στο πρώτο δεκάλεπτο για να προηγηθούν με 4-25 στη 2η περίοδο και να φτάσουν στη νίκη χωρίς πρόβλημα με Μανιάτη, Τσιμικλή, Μαρκόπουλο και Κοσμά.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Μαρκόπουλου, για να ισοφαρίσει ο Μελετίδης. Οι Μπίρι Μπίρι έτρεξαν ένα 0-10 ως το δεκάλεπτο, ο Κοσμάς με τον Μανιάτη και τον Τσιμικλή σκόραραν για το 2-12 της περιόδου με τους Θαλασσόλυκους να είναι πάρα πολύ άστοχοι.

Το σερί συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο για να φτάσει στο 0-12 με τον Τσιμικλή. Ο Βασιλακόπουλος το διέκοψε, 4-14, για να έρθει νέο σερί 0-11 για τους Μπίρι Μπίρι με τον Τάτση, τον Τζανετάκη, τον Σπυράκο και τον Χαραλαμπόπουλο για το 4-25. Οι Θαλασσόλυκοι με τον Δημητριάδη και τον Κόκλα έκλεισαν το ημίχρονο στο 8-25.

Στην επανάληψη ο Κοσμάς με τον Μελετίδη σκόραραν για το 10-27 για να έρθουν Μανιάτης και Τάτσης για το 10-32 στη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα για τους Μπίρι Μπίρι. Ο Χριστοδουλόπουλος με τον Δημητριάδη μείωσαν σε 15-32, ο Μαρκόπουλος απάντησε, με τον Βασιλακόπουλο και τον Τζανετάκη να γράφουν το 17-35. Ο Παπαδόπουλος μείωσε ξανά, ο Μαρκόπουλος απάντησε και πάλι, με τον Δημητριάδη να γράφει καλάθι και φάουλ για το 22-38, για να έρθει ο Μαρκόπουλος να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 22-40.

Στην 4η περίοδο ο ίδιος σκόραρε για το 22-42, με τον Δημητριάδη να γράφει 7 πόντους και με τη βοήθεια του Βασιλακόπουλου να μειώνουν με ένα 8-0 σε 30-42. Ο Κοσμάς απάντησε για το 30-44, με τον Μαρκόπουλο να γράφει το 31-46, για να κλείσει το ματς από το ντράιβ του Αναγνώστου στο 33-46.

Για τους νικητές ο Μανιάτης είχε 6 πόντους, 18 ριμπάουντ, 9 ασίστ, ο Μαρκόπουλος 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Κοσμάς 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τσιμικλής 4 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Θαλασσόλυκους ο Δημητριάδης είχε 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.