0%
0%
0%
0%

Τα Χαμένα Ταλέντα κέρδισαν τους Μπίρι Μπίρι με 39-66 για να πετύχουν την πρώτη νίκη στη σεζόν, έχοντας στο ματς πολύ καλύτερα ποσοστά εντός παιδιάς και σε δίποντα και σε τρίποντα, με τη μεγαλύτερη διαφορά να είναι στις βολές, 29% έναντι 74%.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-7 για τους νικητές από τον Πενταγιωτη, τον Μπιλλη Ν. και τον Διακοπουλο, για να απαντήσει ο Γιαννουτσος. Ο Ευαγγελιδης μείωσε σε 5-7 και λίγο μετά ισοφάρισε σε 8-8, για να έρθει ο Μποικος για το 7-11. Στη 2η περίοδο ο Μπίλλης Δ. έφερε το ματς στο 9-13, με τον Χαραλαμπόπουλο να απαντά. Ο Ευαγγελίδης σκόραρε για το 13-15, για να έρθουν ο Μπίλλης Δ. με τον Αντυπα και τον Μπιλλη Ν. για το 13-21 της ομάδας τους. Ο Χαραλαμπόπουλος και ο Γιαννουτσος μείωσαν σε 16-21, με τα Χαμένα Ταλέντα να ξεφεύγουν με τον Κολλια και τον Μπίλλη Ν. στο 16-27, για να κλείσει στο 16-29 το ημίχρονο ο Πενταγιωτης. Στην επανάληψη ο ίδιος σκόραρε για το 16-34 ολοκληρώνοντας ένα 0-13 της ομάδας του, το οποίο διέκοψαν ο Ευαγγελίδης με τον Γιαννουτσο και τον Χαραλαμπόπουλο για το 23-34. Ο Πενταγιωτης έφερε το ματς στο 23-37, με τον Ευαγγελίδη να μειώνει στους 10. Ο Μπίλλης Δ. με τον Μποσμη ήταν που σκόραραν για το 27-43, με τον Πενταγιωτη να κλείνει την 3η περίοδο στο 27-45. Ο Ευαγγελίδης σκόραρε για το 29-45 στο 4ο δεκάλεπτο, με τον Μπιλλη Ν., τον Μποικο και τον Διαμαντόπουλο να γράφουν το 29-54 στη συνέχεια. Ο Μανιατης έφερε το ματς στο 32-54, με τον Αντυπα να απαντά και μαζί με τον Σταμπουλιδη να τρέχουν ένα 0-10 για το 32-64. Ο Μανιατης και ο Πρατικακης απάντησαν, με τον Παπανδρεου να σκοράρει για το 38-64, πριν κλείσει το ματς στο 39-66 από τον Αντυπα.

Τα λάθη ήταν 12-9 στο ματς, τα κλεψίματα 9-8 και οι ασίστ 10-13. Στα ριμπάουντ τα Χαμένα Ταλέντα είχαν τον έλεγχο, 38-50 με 9-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/17 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 6/26. Στα δίποντα τα Χαμένα Ταλένα είχαν 33% και οι Μπίρι Μπίρι 21%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πενταγιωτης είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μπιλλης 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αντυπας 9 πόντους, 3 ασίστ, ο Μποικος 7 πόντους, 3 ασίστ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Ευαγγελίδης είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ.