7.4%
47.1%
13.6%
18.2%

Μεγάλη νίκη με 32-41 για τους Μπίρι Μπίρι κόντρα στους Anonymous, οι οποίοι δεν μπήκαν ποτέ στο παρκέ, με μοναδική εξαίρεση τον Μαλαθούνη που ξεχώρισε. MVP του αγώνα ήταν ο Θωμάς Τάτσης με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά στα αμυντικά τους καθήκοντα και οι δύο ομάδες, με τις μονομαχίες στις δύο ρακετες να είναι αρκετά σκληρές. Ο Τάτσης έκανε το 0-2, 5-2 από τους Βλάχο και Μαλαθούνη και 5-6 από Τάτση και Μανιάτη. Σακελαρόπουλος και Κουρέτσης έβαλαν ξανά μπροστά τους Anonymous με τρεις βολές για το 8-6, 8-8 από τον Κοσμά και τρίποντη απάντηση από τον Σακελαρόπουλο για το τελικό 11-8 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να έχει αρκετή δύναμη, με τις δύο ομάδες να είναι συνέχεια κοντά στο σκορ. Μια βολή του Τάτση και δύο του Μικράκη για το 11-11, 16-11 από ένα 5-0 των Παπαδήμα και Μαλαθούνη και απάντηση με 0-4 οι Μικράκης και Τάτσης. Καλάθι του Βλάχου για το 18-15, 0-6 από Χαραλαμπόπουλο και Μαρκόπουλο για το 18-21 και καλάθι του Κωνσταντινίδη για το τελικό 20-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Μπίρι Μπίρι άρχισαν να παίρνουν μια διαφορά και αυτό ήταν κάτι που τους έδωσε ψυχολογία και ενέργεια. Από την άλλη οι Anonymous δεν είχαν συγκέντρωση, έκαναν πολλά λάθη και τα πλήρωσαν. Μικράκης, Τάτσης και Κοσμάς ξεκίνησαν την περίοδο με 0-7 για το 20-28, 24-28 από Σακελαρόπουλο και Μαλαθούνη και 24-32 από τους Καλάκο και Τάτση. Το τελικό 25-32 του δεκαλέπτου το έγραψε ο Δρόσος με μια βολή.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Anonymous προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως οι Μπίρι Μπίρι είχαν λύσεις και ψυχραιμία για να πάρουν το ροζ φύλλο. Ο Μαλαθούνης μείωσε σε 27-32, ο Μαρκόπουλος απάντησε με δύο δικά του καλάθια για το 27-36 και 32-36 με ένα 5-0 από τους Μαλαθούνη και Αδάμη. Στη συνέχεια όμως οι Μπίρι Μπίρι έλεγξαν το ματς, δεν έφαγαν ξανά καλάθι και με τους Τάτση και Καλάκο να σκοράρουν συνδυαστικά 5 πόντους φτάσαμε στο τελικό 32-41 του αγώνα.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Τάτση, καλοί ήταν επίσης οι Μικράκης και Χαραλαμπόπουλος. Από τους Anonymous ξεχώρισε η εμφάνιση του Μαλαθούνη.