12.8%
25.0%
31.5%
18.2%

Οι Han Yolo κέρδισαν τους Μπίρι Μπίρι με 36-48 ελεγχοντας το ματς από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά. MVP του αγώνα ήταν ο Αριστείδης Μακριδάκης με 26 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Οι Μπίρι Μπίρι έκαναν δυναμικό ξεκίνημα, όμως από όταν πέρασε ο Μακριδάκης στο ματς οι Han Yolo άρχισαν να παίρνουν τον έλεγχο. Με 6-0 ξεκίνησε το ματς για τους Μπίρι Μπίρι με τους Ευαγγελίδη και Μικράκη να βάζουν από ένα τρίποντο. Ο Παναγόπουλος μείωσε σε 6-2, όμως ο Ευαγγελίδης έγραψε ακόμα ένα τρίποντο για το 9-2. Το 9-4 γράφτηκε από τον Μακριδάκη, ο Ευαγγελίδης έβαλε μια βολή για το 10-4 και ακολούθησε ένα 0-5 από Δημακοπουλο και Μακριδάκη για το τελικό 10-9 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Han Yolo ήταν καλύτεροι σε όλους τους τομείς και πήραν μια καλή διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου. Το 10-11 γράφτηκε από τον Μακριδάκη, με τον Μικράκη να απαντάει για το 12-11. Σε εκείνο το σημείο οι Han Yolo έτρεξαν ένα 0-8 με τους Παναγόπουλο, Μακριδάκης και Δημακοπουλο για το 12-19. Παπανδρέου και Χαραλαμπόπουλος έβαλαν 3 πόντους για το 15-19, όμως οι Μακριδάκης και Δημακοπουλος έγραψαν ακόμη ένα 0-5 για το τελικό 15-24 του ημιχρόνου.

Στη τρίτη περίοδο το ματς ήταν ισόπαλο, κάτι που συμφερε τους Han Yolo οι οποίοι είχαν το προβάδισμα. Μακριδάκης και Παναγόπουλος έκαναν ακόμη ένα 0-5 για το 17-29. Η απάντηση των Μπίρι Μπίρι ήταν ένα 8-0 από Ευαγγελίδη και Τσιμικλή για το 25-29. Ο Μακριδάκης έδωσε ανάσα με ένα τρίποντο και έγραψε το 25-32,ο Τσιμικλής μείωσε ξανά στους 5 γράφοντας το 27-32, με τον Μακριδάκη να βάζει ακόμη ένα τρίποντο για το τελικό 27-35 της τρίτης περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Μπίρι Μπίρι προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους αλλά οι Han Yolo ήταν ψυχραιμοι, είχαν λύσεις και δεν κινδύνεψαν. Ένα 0-5 στο ξεκίνημα από Μακριδάκη και Κοτρώνη ανέβασε τη διαφορά στους 13(27-40). Σε 30-40 μείωσε ο Χαραλαμπόπουλος, με τους Μακριδάκη και Δημακοπουλο να δίνουν ξανά διαφορά ασφαλείας με ένα 0-4 (30-44). Ακολούθησε ένα 6-0 από τον Μικράκη για το 36-44, όμως οι Han Yolo δεν επέτρεψαν να πέσει κι άλλο η διαφορά και κάνοντας ένα 0-4 με τους Μακριδάκη και Δημακοπουλο έγραψαν το τελικό 36-48 του αγώνα.

Πέρα από τον Μακριδάκη, καλή εμφάνιση έκανε και ο Δημακόπουλος. Για τους Μπίρι Μπίρι καλό ματς έκανε ο Ευαγγελίδης.