0%
0%
0%
0%

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 31-86 τους Μπίρι Μπίρι για να πάνε στο 4-0 στον όμιλο, να συνεχίσουν αήττητοι, έχοντας 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-2 και 6-4 για τους Μπίρι Μπίρι από τον Ευαγγελίδης, για να απαντήσουν ο Βαγγελης με τον Κεφαλόπουλο για το 6-11. Ο Ευαγγελίδης με τον Μανιατη έφεραν το ματς στο 10-11, για να κλείσει από τον Ανδρουλακη και τον Βαγγελη το δεκάλεπτο στο 10-17. Στη 2η περίοδο ο Μανιατης μείωσε σε 12-17, με τον Γιαννουτσο να σκοράρει για το 15-19. Με τον Μακρη, τον Λιτσα και τον Ανδρουλακη οι Red Hot Chili Hoopers πήγαν στο 15-32 με ένα σερί 0-13 ως το ημίχρονο. Στην επανάληψη μετά το 17-34 του Ευαγγελίδη, ο Ανδρουλακης με τον Βραχατη έφεραν την ομάδα τους στο 17-40. Ο Ευαγγελίδης απάντησε, αλλά ο Ανδρουλακης με τον Λιτσα ήταν που σκόραραν για το 20-54 με 0-14 σερί, για να κλείσει ο Κουρουλης το 3ο δεκάλεπτο στο 22-54. Στην 4η περίοδο ο Κουρουλης έφερε το ματς στο 25-58, με τον Ορφανιδη, τον Μακρη και τον Βαγγελη να απαντούν με ένα 0-18 ως το 25-76 της ομάδας τους. Ο Ευαγγελίδης διέκοψε το σερί για να σκοράρει ο Λιτσας για το 27-84, με το ματς να κλείνει από Μανιατη και Ανδρουλακη στο 31-86.

Τα λάθη ήταν 12-11 στο ματς, τα κλεψίματα 6-9 και οι ασίστ 5-22. Στα ριμπάουντ οι Red Hot Chili Hoopers είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 31-76 με 10-24 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/33 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 6/35. Στα δίποντα οι Red Hot Chili Hoopers είχαν 43% και οι Μπίρι Μπίρι 15%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ανδρουλακης είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Βαγγελης 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Μακρης 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Ορφανιδης 12 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Λιτσας 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Βραχατης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Ευαγγελίδης είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μανιατης 5 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ.