23.1%
84.6%
36.1%
14.3%

Οι Μυρμιδόνες πήραν από την αρχή του αγώνα ένα προβάδισμα, το διαχειρίστηκαν καλά σε όλο το παιχνίδι και κέρδισαν τον Άφοβο Σεπολίων με 62-52. MVP του αγώνα ήταν ο Άκης Βερεντζιώτης με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στην αρχή του πρώτου δεκαλέπτου οι Μυρμιδόνες μπήκαν καλά στο ματς, πήραν θέση οδηγού και ελεγχαν τον ρυθμό. Χατζηδάκης και Αργαλιάς ξεκίνησαν το ματς με 4-0, οι Λαμπρινός και Γκότσης ισοφάρισαν σε 4-4, απάντηση με 9-0 σερί οι Τσουράπης, Χατζηδάκης και Αργαλιάς για το 13-4, 13-9 με 5 συνεχόμενους πόντους του Λοράνδου και 15-9 από τον Βερεντζιώτη για να κλείσουμε το δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Μυρμιδόνες συνέχισαν δυνατά, άνοιξαν τη διαφορά σε διψηφιο, όμως προς το τέλος του ημιχρόνου βρήκε ρυθμό και ο Άφοβος, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει ο Βερεντζιώτης και η παρέα του να ξεφύγουν στο σκορ. Καλάθι του Βερεντζιώτη για το 17-9, 17-10 από τον Γκότση, 20-10 με ένα καλάθι του Βερεντζιώτη και μια βολή του Γιοβάνη, 20-12 από τον Γκότση, 24-12 ο Βερεντζιώτης, 24-16 με δύο βολές και ένα καλάθι του Λοράνδου, 28-16 από τους Χουλιάρα και Παπαντωνίου, 28-18 από τον Γκότση, 30-18 από τον Γιοβάνη και 0-5 σερί οι Γιαννόπουλος και Σπυριδωνάκος για το τελικό 30-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Άφοβος έκανε ένα ξέσπασμα μείωσε στο τρίποντο και αγχωσε κάπως τους Μυρμιδόνες. Καλάθι του Τσουράπη για το 33-23, 33-25 από τον Λοράνδο, 36-25 από τον Χατζηδάκη, 36-28 με τρίποντο ο Λοράνδος, 38-28 από τον Παγούνη, 38-30 με καλάθι του Σπυριδωνάκου, 40-30 ο Χατζηδάκης, 40-32 ο Λοράνδος, 41-32 με μια βολή ο Αργαλιάς, 41-34 από τον Γκότση και 43-34 από τον Τσουράπη. Δύο συνεχόμενα τρίποντα του Λοράνδου για το 43-40, όμως στη συνέχεια οι Βερεντζιώτης και Παπαντωνίου έβαλαν ένα καλάθι και μια βολή αντίστοιχα για να ξεφύγουν οι Μυρμιδόνες με 46-40.

Στην τελευταία περίοδο οι Μυρμιδόνες έκαναν πολύ δυνατό ξεκίνημα, έφυγαν ξανά με 10+ και καθάρισαν τη νίκη. Καλάθι του Γκότση για το 46-42, 7-0 σερί οι Τσουράπης και Παπαντωνίου για το 53-42, 53-44 ο Άφοβος με καλάθι του Γκότση, 57-44 οι Παπαντωνίου και Βερεντζιώτης, 57-46 από τον Λαμπρινό, 59-46 με δύο βολές του Βερεντζιώτη, 59-48 από τον Λαμπρινό ξανά, 60-48 ξανά με μια βολή ο Βερεντζιώτης, 60-49 ο Γκότσης και 62-49 από τον Βερεντζιώτη ξανά. Το τελικό 62-52 το έγραψε ο Λαμπρινός με τρίποντο.

Για τους Μυρμιδόνες, πέρα από τον Βερεντζιώτη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Χατζηδάκης και Τσουράπης. Για τον Άφοβο Σεπολίων ξεχώρισαν οι Γκότσης και Λοράνδος.