22.2%
68.8%
27.3%
15.8%

Οι Μυρμιδόνες κέρδισαν με 44-70 τους Καλλιθέα Pimps για να ανέβουν στο 2-0 στη Silver και να δείξουν από πολύ νωρίς πόσο ισχυροί είναι. Ντέρμπι το παιχνίδι ως το ημίχρονο, αλλά δύο σερί, ένα 0-17 και ένα 0-15, καθάρισαν τη μάχη για τους νικητές που είχαν τους Γιοβάνη και Βερεντζιώτη να τους οδηγούν και όλη την ομάδα να σκοράρει και να βοηθά τα μέγιστα.

Το ματς ξεκίνησε με βολές του Λιμνόπουλου για να απαντήσουν Βερεντζιώτης και Γιοβάνης για το 2-6. Ο Κοιλάκος με τον Βασιλειάδη ισοφάρισαν σε 6-6, με τον Βερεντζιώτη και τον Παπαντωνίου να γράφουν το 6-10. Ο Κοιλάκος μείωσε ξανά, ο Αργαλιάς με τον Μπαρμπερίδη ήταν εκεί, 8-14, για να κλείσει στο 10-14 το δεκάλεπτο από τον Πανάγο.

Στη 2η περίοδο ο Ζάκας μείωσε στο σουτ, αλλά ο Χατζηδάκης με βολές και ο Χουλιάρας με τρίποντο έφεραν το ματς στο 12-21. Ο Τσουράπης ανέβασε τη διαφορά για πρώτη φορά στους 10 πόντους, 13-23, με τον Βασιλειάδη και τον Ντάτσιο να απαντούν για το 17-23 και τον Βασιλειάδη να συνεχίζει ως το 21-25. Ο Γιοβάνης κράτησε μπροστά την ομάδα του, με τον Καναρίδη να φέρνει το ματς στο 26-27 και τους Καλλιθέα Pimps να πλησιάζουν στον πόντο. Όμως, το ημίχρονο έκλεισε με τον Τσουράπη και τον Χατζηδάκη να σκοράρουν από τη γραμμή για το 26-31.

Στην επανάληψη οι Μυρμιδόνες επέκτειναν το σερί τους μπαίνοντας πολύ δυνατά στο γήπεδο. Παπαντωνίου, Μπαρμπερίδης και Γιοβάνης έγραψαν ένα επιμέρους 0-12 για να φτάσει το σερί της ομάδας τους στο 0-17 για το 26-43, πριν το διακόψει ο Βασιλειάδης. Ο ίδιος σκόραρε για το 30-45, με τον Παπαντωνίου να απαντά. Τρίποντο από τον Καναρίδη για το 33-47, αλλά ο Τσουράπης με καλάθι και φάουλ έφερε το ματς στο 33-50. Οι Καλλιθέα Pimps με ένα 6-0 ψαλίδισαν τη διαφορά με Βασιλειάδη και Κοιλάκο, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Μπέμπελο να γράφει το 39-52 μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

Στην 4η περίοδο ο Αργαλιάς μπήκε με τρίποντο για το 39-55, με τον Μπαλκούρα και τον Κοιλάκο να μειώνουν σε 44-55. Αλλά οι Μυρμιδόνες και πάλι πατούσαν πολύ καλύτερα στα πόδια τους, ένα 0-15 σερί ήταν που έκλεισε τον αγώνα στο 44-70, δίνοντάς τους μια ευρεία νίκη. Ο Γιοβάνης είχε 5 πόντους στο διάστημα αυτό, ο Βερεντζιώτης 8 και ο Μπαρμπερίδης ένα καλάθι για τη νίκη της ομάδας τους.

Για τους νικητές ο Γιοβάνης είχε 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Βερεντζιώτης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Μπαρμπερίδης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Παπαντωνίου 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τσουράπης 7 πόντους, 3 ασίστ. Για τους Καλλιθέα Pimps ο Βασιλειάδης είχε 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κοιλάκος 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ο Καναρίδης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.