18.8%
41.7%
37.8%
5.3%

Μυρμιδόνες vs Miners 57-42. Οι Μυρμιδόνες έδωσαν συνέχεια στο αήττητο τους, βρήκαν αντίσταση μόνο στο 1ο δεκάλεπτο 11-7 ,ανέβασαν στροφές και έφτασαν την διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο στο +24 (57-33). Οι  Miners είχαν πολύ άσχημα ποσοστά σε βολές 41%,δίποντα 37% και τρίποντα 5%  και έχασαν την μάχη με τα ριμπάουντ,με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την 4 σερί τους ήττα .Mvp του αγώνα ο. Χατζηδάκης με 9 πόντους,7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Ιδανικό ξεκίνημα τους Μυρμιδόνες 7-0 Ο Γιοβάνης με σουτ από την γωνιά, 2/2 βολές ο Βερεντζιώτης και με τρίποντο ο Μάνος. Ο Τζαβάρας με σουτ από την γωνιά και ο Χρονόπουλος με 1/2 βολές έκαναν το 7-3 για τους Miners. Ο Παγούνης την ασίστ και ο Αργαλιάς σκόραρε με Hook και ο Χατζηδάκης με 1/2 βολές πέτυχαν το 10-3.Ο Δήμας με σουτ από την γωνιά το 10-5 και ο Παπαντωνίου με 1/2 βολές το 11-5.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-7 με ντραιβ ο Γιαννάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τουμπακάρης με Hook μείωσε σε 11-9 για τους Miners. Ο Αργαλιάς με σουτ ,ο Χατζηδάκης από το ζωγραφιστό και ο Παγούνης με τρίποντο σκόραραν το 18-9 για τους Μυρμιδόνες. Ο Τζαβάρας με 2/2 βολές το 18-11 και ο Βερεντζιώτης με λει-απ το 20 – 11.Ο Χρονόπουλος την ασίστ και ο Τζαβάρας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 20-13.Ο Γιοβάνης και ο Παπαντωνίου σκόραραν από το ζωγραφιστό το 24-13.Με coast to coast ο Παπαδόγιαννης πέτυχε το 24-15 και ο Μάνος με λει-απ το 26-15.Ο Πασαλάρης με σουτ το 26-17 και ο Βερεντζιώτης και ο Γιοβάνης πέτυχαν το 30-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 30- 19 με τον Ράπτη να σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ράπτης με σουτ πέτυχε το 30-21 για τους Miners και ο Βερεντζιώτης με 4 πόντους του έγραψε το 34-21 για τους Μυρμιδόνες. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Τουμπακάρης το 34-23.Με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 42-23 οι Μυρμιδόνες, αρχικά ο Παπαντωνίου με 2/2 βολές, λει-απ ο Γιοβάνης, ο Χατζηδάκης την ασίστ και ο Παπαντωνίου σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Παγούνης με λει-απ. Ύστερα από επιθετικά ριμπάουντ σκόραραν ο Τζαβάρας και ο Σακαράκης το 42-27.Ο Παπαντωνίου με 2/2 βολές και ο Χατζηδάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 46-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-30,με 1/2 βολές και λει-απ που πέτυχε ο Σακαράκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αργαλιάς με λει-απ, ο Χατζηδάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Παπαντωνίου με λει-απ έγραψαν το 52 -30 για τους Μυρμιδόνες. Ο Τζαβάρας πέτυχε με τρίποντο το 52-33 για τους Miners. Ο Αργαλιάς με σουτ από την γωνιά και ο Γιοβάνης με τρίποντο πέτυχαν το 57-33 +24 μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα. Το ματς ολοκληρώθηκε με τους Miners να μειώνουν την έκταση τις ήττας σε 57-42 ,αρχικά ο Γιαννάκης με ντραιβ, λει-απ ο Τζαβάρας, 1/2 βολές ο Γιαννάκης και ο Τουμπακάρης από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παγούνης με 3 πόντους, 6 ριμπάουντ,6 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Αργαλιάς με 8 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζαβάρας με 15 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 ασίστ.