4.3%
40.0%
22.2%
25.0%

Η ομάδα των έBeerων Old School ήταν αυτή που ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον 2ο όμιλο της Rookie League περνώντας νικηφόρα από το κλειστό της Καλλιθέας απέναντι στη Νίκαια. Οι νικητές είχαν τον έλεγχο του αγώνα ως το ημίχρονο το 3ο δεκάλεπτο όμως η Νίκαια με ένα τρελό ξέσπασμα μείωσε στους 4. Δε κατάφερε ωστόσο κάτι παραπάνω καθώς οι έBeerοι διαχειρίστηκαν καλά το ματς, δεν έχασαν το προβάδισμα και με πολυφωνία στην επίθεση πήραν το ροζ φύλλο με το τελικό 35-45

Εκκίνηση της αναμέτρησης και ο Σαχτούρης θα κάνει το 0-2 για τους έBBerους Old School με τον Σιμιντζή να απαντάει για το 2-2 της Νίκαιας. Δύο καλάθια του Λευκόκοιλου θα βάλουν την ομάδα του μπροστά με 2-6, ο Ντζερεμές μείωσε σε 4-6 και το τρίποντο του Γυφτόπουλου το 4-9. Το σερί των έBBerων συνεχίστηκε μέχρι το τέλος της 1η περιόδου η οποία τελείωσε στο 4-17 μετά από καλάθια των Βαλτινού, Γκίκα, Θεοχαρόπουλου και Βενιζέλου.

Ξεκίνημα της 2ης περιόδου και οι Χατζηιωακειμίδης με τον Θεοχαρόπουλο θα κάνουν το 4-22 για να απαντήσουν οι Χατζίκος και Πορθητός για το 8-22. Το τρίποντο του Γυφτόπουλου έκανε το 8-25 και τότε η Νίκαια με γκολ-φάουλ του Τσαντίλα και μία βολή του Σιμιντζή μείωσε σε 12-25. Το ημίχρονο τελείωσε στο 12-27 μετά από καλάθι του Θεοχαρόπουλου.

Εκκίνηση της επανάληψης και ο Ντζερεμές μείωσε σε 14-27 με τον Γυφτόπουλο να απαντάει με τρίποντο για το 14-30. Σιμιντζής, Οικονομάκος και Ντζερεμές μείωσαν κι άλλο στο 19-30 αλλά ο Γυφτόπουλος απάντησε ξανά για το 19-32. Τότε η Νίκαια με σερί 9-0 δια χειρός Τσαντίλα, Οικονομάκου και Σιμιντζή μείωσε στο 28-32 αλλά 5 πόντοι του Γκίκα κράτησαν το προβάδισμα των μωβ κάνοντας το 28-37. Το 3ο δεκάλεπτο έληξε στο 30-37 μετά από τις 2 βολές του Τσαντίλα.

Το 4ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους έBeerους να σκοράρουν με τους Λευκόκοιλο και Βαλτινό κάνοντας το 30-42. Καλάθια από Οικονομάκο και Σιμιντζή μείωσαν σε 34-42, η βολή του Σαχτούρη έκανε το 34-43, η βολή του Οικονομάκου το 35-43 και το ματς έληξε στο 35-45 μετά από δίποντο του Τσάκαλου.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λευκόκοιλος Γιώργος ο οποίος σημείωσε 5 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 13 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Γυφτόπουλος Γιώργος και Θεοχαρόπουλος Ανδρέας, ενώ από τους Νίκαια ξεχώρισαν οι Τσαντίλας Νίκος και Ντζερεμές Νώντας.