14.3%
22.9%
26.7%
13.0%

Μέχρι το ημίχρονο άντεξαν οι παίχτες της Dream Team κόντρα στη Νίκαια, η οποία στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε στροφές, έτρεξε αρκετά στον αιφνιδιασμό και πήρε εύκολους πόντους για να πάρει μια διαφορά ασφαλείας την οποία κράτησε μέχρι το τελικό 58-49. MVP του αγώνα ήταν ο Σεβαστός Μαργέλλος με 30 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαργέλλος άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Καρατζάς και Τσουκλίδης απάντησαν με τρεις πόντους για το 2-3, 6-3 οι Μαργέλλος και Τζιρίτης, 6-5 ο Χονδρογιάννης, 9-5 ο Μαργέλλος, 9-7 ο Τσουκλίδης, 13-7 οι Μαργέλλος και Σιμιντζής, 13-10 ο Καρατζάς, 15-10 ο Γαζεπίδης και 15-13 από τους Δεμερτζή και Καρατζά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζαχαριάς μείωσε με μια βολή σε 15-14, η Νίκαια απάντησε με 8-0 των Μαργέλλου, Μάλλη και Τζελέπη για το 23-14, 23-23 με 0-9 σερί οι Καρατζάς και Δεμερτζής, 25-23 ο Σιμιντζής και απάντηση του Τσουκλίδη για το τελικό 25-25 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μαργέλλος και Γαζεπίδης ξεκίνησαν με 9-0 για το 34-25, ο Καρατζάς μείωσε σε 34-27, 36-27 ο Βλάσης, 36-29 ο Δεμερτζής, 41-29 οι Μάλλης και Μαργέλλος, 41-32 ξανά ο Δεμερτζής, 46-32 με 5-0 οι Βλάσης και Μάλλης και 46-34 από τον Καρατζά για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτοε τη Νίκαια στο +12.

Στην τελευταία περίοδο ο Δεμερτζής έβαλε 4 σερί πόντους για το 46-38, 48-38 ο Μαργέλλος, 48-40 ο Καρατζάς, 51-40 οι Τζελέπης και Σιμιντζής, 51-43 οι Καρατζάς και Δεμερτζής ξανά, 53-43 ο Μαργέλλος, 53-46 οι Τσουκλίδης και Καρατζάς, 55-46 ο Σιμιντζής, 55-48 ο Δεμερτζής, 58-48 με τρίποντο ο Μαργέλλος και μια βολή του Δεμερτζή για το τελικό 58-49 του παιχνιδιού.

Για τη Νίκαια, πέρα από τον Μαργέλλο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Βλάσης Σιμιντζής και Τζιρίτης. Για τη Dream Team ξεχώρισαν οι Καρατζάς και Δεμερτζής.