14.3%
41.7%
35.1%
25.0%

Το νικηφόρο σερί τους επέκτειναν οι Golden Steak Warriors καθώς επικράτησαν δύσκολα της Νίκαιας με 53-54. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους Golden Steak να προσπαθούν να χτίσουν διαφορά στη δεύτερη περίοδο και με τη Νίκαια όμως να μην τους επιτρέπει να ξεφύγουν πολύ. Στο δεύτερο μέρος, η Νίκαια μπήκε δυνατά και ισορρόπησε γρήγορα, κι έτσι οι δύο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο ως το φινάλε. Ο Αγγελόπουλος έβαλε μπροστά την ομάδα του με 53-54 και στις τελευταίες κατοχές οι παίκτες της Νίκαιας αστόχησαν, με αποτέλεσμα οι Warriors να πετύχουν την 7η σερί νίκη τους και να κλείσουν με τον καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο στην κορυφή του ομίλου.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Βασιλακόπουλος από μέση απόσταση (0-2), ο Ανδρεανίδης πέτυχε το 2-2, ο Σταματίου σημείωσε το 2-4, ο Ανδρεανίδης ισοφάρισε σε 4-4, οι Αρχέλαος, Βασιλακόπουλος έκαναν το 4-8, ο Σιμιντζής το 6-8, ο Αρχέλαος το 6-10, ο Οικονομάκος με τρίποντο μείωσε στον πόντο (9-10), ο Αγγελόπουλος με «καλάθι και φάουλ» το 9-13 και ο Ποθητός το 11-13 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Golden Steak μπήκαν πολύ καλά και διατήρησαν το προβάδισμα. Ο Σταματίου έβαλε ένα τρίποντο για το 11-16, ο Σιμιντζής μείωσε σε 13-16, ακολούθησε προσωπικό σερί 0-7 από τον Αγγελόπουλο για το 13-23, ο Σιμιντζής με 6 προσωπικούς πόντους μείωσε σε 19-23, οι Σταματίου, Αρχέλαος έκαναν το 19-28, ο Πολιτίδης έκανε το 21-28, ο Αγγελόπουλος απάντησε για το 21-30, οι Χατζίκος, Πολιτίδης μείωσαν σε 25-30 και ο Αγγελόπουλος ξανά από κοντά για το 25-32 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τη Νίκαια να μπαίνει δυνατά και να ισορροπεί. Ξεκίνησε με σερί 7-0 για την ισοφάριση σε 32-32 με τους Ανδρεανίδη, Καστριώτη και Σιμιντζή, ο Αγγελόπουλος με ένα δίποντο και 2 βολές το 32-36, ο Σιμιντζής με τρίποντο μείωσε σε 35-36, ο Βασιλακόπουλος έκανε το 35-38, ο Πολιτίδης το 37-38, ο Αγγελόπουλος το 37-40 και ο Ποθητός με 2/2 βολές το 39-40, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Golden Steak να έχουν πιο ορθές επιλογές και να παίρνουν τη νίκη. Ο Αγγελόπουλος με νέο «γκολ-φάουλ» πέτυχε το 39-43, ο Οικονομάκος από κοντά το 41-43, οι Πρέκας, Αρχέλαος σημείωσαν το 41-48, ο Ανδρεανίδης πέτυχε το 43-48, ο Αρχέλαος ξανά για το 43-50, ακολούθησε σερί 8-0 της Νίκαιας για το προβάδισμα με 51-50 με τους Σιμιντζή και Πολιτίδη, ο Αρχέλαος έβαλε μπροστά την ομάδα του με 51-52, ο Οικονομάκος το 53-52 και ο Αγγελόπουλος από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 53-54.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Νίκος Αγγελόπουλος, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Αρχέλαος και Σταματίου. Από τη Νίκαια, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Ανδρεανίδη και Σιμιντζή.