25.0%
57.1%
33.3%
20.8%

Νίκαια vs Mafia Ballers 45-73.Εύκολο βράδυ για τους Mafia Ballers καθώς πάτησαν γκάζι από νωρίς και κέρδισαν με μεγάλη διαφορά τη Νίκαια του τραυματία Βλάση. Mvp του αγώνα ο Παπαδιάς με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τους Mafia Ballers να προηγούνται με 0-7,Γρούντας με τρίποντο, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πρασσάς και με λει-απ ο Παπαδιάς. Από το ζωγραφιστό ο Δογραματζιάν έκανε το 2-7 για την Νίκαια. Παπαδιάς και Πρασσάς σκόραραν το 2-11 και ο Σιμιντζής με τρίποντο το 5-11. Γκολ φάουλ ο Μαρκόπουλος το 5-14 και ο Μαργέλλος με τρίποντο έκανε το 8-14. Από το ζωγραφιστό ο Παπαδιάς το 8-16 και ο Μαργέλλος με σουτ το 10-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-19 με τρίποντο ο Γρούντας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και μετά από ντράιβ ο Μαργέλλος σκόραρε το 12-19 για την Νίκαια. Ο Δούσης σκόραρε και αυτός με ντράιβ το 12-21 για τους Mafia Ballers. Ο Κρικέλλης με σουτ και ο Μαργέλλος με λει-απ και με 1/2 βολές μείωσαν σε 17-21. Ο Κώτσος με τρίποντο και ο Παπαδιάς με 4 πόντους του το σκορ έγινε 17-28. Ο Γαζεπίδης με σουτ το 19-28 και ο Μαρκόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 19-30. Ξανά ο Γαζεπίδης με σουτ πέτυχε το 21-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 21-33 με 1/2 βολές ο Πρασσάς και με 2/2 βολές ο Κώτσος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαρκόπουλος έκανε το 21-35 για τους Mafia Ballers. Ο Μαργέλλος με 1/2 βολές το 22-35 για την Νίκαια. Ο Κώτσος με 2/2 βολές και ο Πρασσάς με λει-απ πέτυχαν το 22-39 και ο Δημακόπουλος με σουτ το 24-39. Ο Πατεράκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Δούσης με λει-απ και με γκολ φάουλ ο Ιγνατιάδης το σκορ έγινε 24-46. Ο Χατζηαντωνίου με λει-απ πέτυχε το 26-46 και ο Μπουγιούκας το με 1/2 βολές το 26-47. Ο Μαργέλλος έκανε το 28-47 και ο Ιγνατιάδης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές ο Πατεράκης για το 28-51. Ο Μαργέλλος με 2/2 βολές το 30-51 και με τρίποντο και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Ζαφειρόπουλος έγραψε το 30-56. Ο Μάλλης με 1/2 βολές το 31-56 και ο Ιγνατιάδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 31-58. Ο Οικονομάκος με τρίποντο και ο Μαργέλλος με γκολ φάουλ έγινε το 37-58 και το δεκάλεπτο τελείωσε 37-60 καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Μπουγιούκας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαργέλλος με τρίποντο έκανε το 40-60 για την Νίκαια. Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 40-71 για τους Mafia Ballers, ο Παπαδιάς με 8 πόντους του και με τρίποντο ο Κώτσος. Ο Μαργέλλος με γκολ φάουλ το 43-71 και ο Γρούντας με 2/2 βολές το 43-73. Το τελικό 45-73 πέτυχε ο Δογραματζιάν με σουτ από την γωνία.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Κώτσος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 6 κλεψίματα και ο Μαρκόπουλος με 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαργέλλος με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.