18.2%
45.0%
25.5%
30.0%

Η Νίκαια αν και είχε πολλές ελλείψεις κατάφερε με ένα τρομερό σερί στο τέταρτο δεκάλεπτο να πάρει τη νίκη με 51-66 για να επιστρέψει στα ροζ φύλλα και παράλληλα να σταματήσει το σερί νικών που είχαν χτίσει οι Perama Tigers. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Γαζεπίδης με 12 πόντους, 13 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Λουκατάρης άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Γαζεπίδης, Μαργέλλος και Ντζερεμές απάντησαν με 0-7 σερί για το 2-7, 4-7 με καλάθι του Γκίνη, 4-9 ο Γαζεπίδης, 7-9 με τρίποντο του του Γκότση, 7-11 ο Μαργέλλος, 9-11 ο Ρήγος, 9-13 με δύσκολο καλάθι του Λιάπη, 11-13 με δύο βολές του Γκίνη, 11-15 από τον Οικονομάκο, 16-15 με ένα τρίποντο του Ρήγου και δύο βολές του Γκίνη και απάντηση με 0-5 σερί οι Μαργέλλος και Ντζερεμές για το τελικό 16-20 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαζεπίδης έβαλε καλάθι από μέση απόσταση για το 16-22, ο Πατσόπουλος απάντησε για το 18-22, 18-24 με βολές του Μαργέλλου, 19-24 ο Πεδιαδίτης, 19-28 με ένα καλάθι του Γαζεπίδη και δύο βολές του Μαργέλλου, 21-28 με σουτ του Πατσόπουλου, 21-32 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μαργέλλου, 24-32 με τρίποντο του Αλεξίου, 24-39 οι Ντζερεμές, Οικονομάκος και Γαζεπίδης με 0-7 σερί, 26-39 ο Λουκατάρης, 26-41 ξανά ο Γαζεπίδης και τρίποντο του Λουκατάρη για το τελικό 29-41 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Θεοχάρης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 33-41, ο Μπουραζάνης απάντησε με μια βολή για το 33-42, 44-42 και προβάδισμα για τους Perama Tigers με 11-0 σερί οι Γκίνης, Αλεξίου και Ρήγος, 44-51 με απάντηση με 0-9 σερί οι Μαργέλλος, Μπουραζάνης και Ντζερεμές και καλάθι από τον Ζουπάνο για το τελικό 46-51 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Λουκατάρης με τον Μαγουλά μείωσαν σε 49-51, 49-66 με ένα απίστευτο και πολύ σημαντικό 0-16 σερί οι Μαργέλλος, Οικονομάκος και Μπουραζάνης και καλάθι του Ζουπάνου για το τελικό 51-66 του παιχνιδιού.

Για τη Νίκαια, πέρα από τον Γαζεπίδη, εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο Μαργέλλος με 27 πόντους, 1 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Perama Tigers ξεχώρισαν οι Λουκατάρης με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 τάπα, με τον Γκίνη να ακολουθεί με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.