20.7%
32.3%
38.6%
40.0%

Νικαια vs Αταλαντοι B.C.48-76.Εύκολο βράδυ για τους Ατάλαντους που καθάρισαν το ματς στο 3ο δεκάλεπτο με τον Βελκίδη να πετυχαίνει 18 πόντους .Με αρκετά προβλήματα οι Νίκαια μόλις 5 άτομα άντεξαν μέχρι το ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου(34-37).Mvp του αγώνα ο Βελκίδης με 24 πόντους,9 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με σερί 0-10 για τους Ατάλαντους με τον Παπαγεωργίου να πετυχαίνει 8 πόντους (2 τρίποντα) και ο Βελκίδης με 2/2 βολές. Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο έκανε το 3-10 για την Νίκαια. Ξανά ο Βελκίδης με 2/2 βολές και με λει-απ ο Παπαγεωργίου για το 3-14.Ο Χατζηαντωνίου με 6 πόντους και ο Σιμιντζής με 1/2 βολές για το 10-14.Ο Κουφός με ντραιβ πέτυχε το 10-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-16 με τρίποντο ο Σιμιντζής.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Σιμιντζής σκόραρε το 15-16 για την Νίκαια. Ο Παπαγεωργίου με τρίποντο, ο Βελκίδης με λει-απ, ο Κτενίδης με 1/2 βολές και ο Λίτσας από το ζωγραφιστό έγραψαν το 15-24 για τους Ατάλαντους.Ο Σιμιντζής πέτυχε το 17-24 με σουτ και ο Κτενίδης με ντραιβ το 17-26.Ξανά ο Σιμιντζής σκόραρε το 19-26.Ο Παπαγεωργίου με νέο τρίποντο(4/4) το 19-29 , για να πετύχει το 21-29 Ο Μηλιώτης.Ο Ντάλλας και ο Αρκολάκης από 3 πόντους έγραψαν το 21-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-35 με τρίποντο ο Σιμιντζής, 2/2 βολές Χατζηαντωνιου και με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καρράς μείωσε 31-35 για την Νίκαια. Ο Βελκίδης με σουτ από την γωνιά το 31-37 για τους Ατάλαντους. Ο Σιμιντζής με τρίποντο έκανε το 34-37.Με σερί 0-10 Το σκορ έγινε 34-47 με 8 πόντους ο Βελκίδης και με λει-απ ο Κτενίδης. Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο έκανε το 37-47 .Οι Ατάλαντοι έτρεξαν σερί 0-16 και έκλεισαν το δεκάλεπτο 37-63 με τον Βελκίδη να σκοράρει 8 πόντους, 4 πόντους ο Λίτσας, ο Κτενίδης με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κουφός.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χατζηαντωνιου με λει-απ πέτυχε το 39-63 για την Νίκαια. Ο Βλάχος Νίκος με 1-1 βολή το 39-64 για τους Ατάλαντους. Ο Σιμιντζής με σουτ πέτυχε το 41-64.Κουφός και Ντάλλας 41-68.Ο Σιμιντζής με σουτ και ο Χατζηαντωνιου με 1/2 βολές έκαναν το 44-68.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ντάλλας το 44-70.Με σουτ ο Καρράς το 46-70,για να πετυχαίνει το 48-70 ο Χατζηαντωνιου με λει-απ. Το τελικό σκορ 48-72 έγραψε ο Κουφός και ο Βλάχος Νίκος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαγεωργίου με 16 πόντους,0/2 βολές,2/2 δίποντα,4/4 τρίποντα,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ντάλλας με 7 πόντους,18 ριμπάουντ(6-12),3 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιμιντζής με 20 πόντους,2 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Χατζηαντωνίου με 13 πόντους,2 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.