27.3%
46.7%
41.3%
42.9%

Νικαια vs Coffeewaukee Bugs 67-79.Την πρώτη τους νίκη πέτυχαν οι Coffeewaukee,με μεγάλη εμφάνιση από Τσομπάνογλου και Πετρέλλη. Οι Νίκαια παρότι σκόραρε 17 πόντους περισσότερους από το μέσο όρο τους δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη. Mvp του αγώνα ο Πετρέλλης με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 6 κλεψίματα .
Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Coffeewaukee Bugs από ασίστ του Πετρέλλη σκόραρε ο Τσομπάνογλου. Η Νίκαια με 1/2 βολές του Σιμιντζή και με σουτ ο Κοτσοβόλης μείωσε 3-4.Τρίποντο με ταμπλό ο Πετρέλλης και 3-7.Απάντησε με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος και ο Κοτσοβόλης με σουτ το προβάδισμα στην Νίκαια 8-7. Ο Καπερώνης με 1/2 βολές ισοφάρισε 8-8.Ο Σιμιντζής με τρίποντο το 11-8 ,για να προσπεράσουν οι Bugs 11-14 ,αρχικά ο Τσομπάνογλου με λει-απ, ο Πετρέλλης με τρίποντο με ταμπλό και ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές. Με σουτ από την γωνιά ο Μάλλης έκανε το 13-14.Ο Πετρέλλης με τρίποντο και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 13-19.Ο Μάλλης με 1/2 βολές το 14-19 και ο Καπερώνης το 14-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-21 με ντραιβ ο Σιμιντζής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σιμιντζής με σουτ το 18-21 για την Νίκαια. Με σερί 0-10 ξέφυγαν οι Coffeewaukee Bugs 18-31,με τρίποντο ο Πετρέλλης, Βελαέτης και ξανά ο Πετρέλλης και με 1/2 βολές ο Βελαέτης. Ο Μάλλης με σουτ το 20-31 και ο Πετρέλλης με 2/2 βολές το 20-33.Ο Σιμιντζής με 2/2 βολές το 22-33 και ο Βελαέτης με 1/2 βολές το 22-34.Ο Κοτσοβόλης από το ζωγραφιστό, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βέτσικας και ο Σιμιντζής με τρίποντο πλησίασε η Νίκαια σε 29-34.Ο εκπληκτικός Πετρέλλης με τρίποντο με ταμπλό έγραψε το 29-37 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-37 με 1/2 βολές ο Καρράς και με 2/2 βολές ο Χατζηαντωνίου.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο έγραψε το 32-40 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Σιμιντζής με από το ζωγραφιστό σκόραρε το 34-40 για την Νίκαια. Ο Σαραντόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε το 34-42 και ο Σιμιντζής με 4 πόντους του το 38-42.Με σερί 0-9 ξέφυγαν στο σκορ οι Bugs με 38-51,αρχικά ο Σαραντόπουλος με τρίποντο, ο Τσομπάνογλου με λει-απ, από το ζωγραφιστό ο Χαραλαμπόπουλος και ξανά ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ. Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο έκανε το 41-51.Ο Τσομπάνογλου σκόραρε το 41 -55 με λει-απ .Απάντησε ο Μάλλης και με 4 πόντους μείωσε σε 45-55.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-57 με σκόρερ τον Βελαέτη.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σαραντόπουλος , ο Αντωνίου και ο Βελαέτης με σουτ,έγραψαν το 45-63 για τους Coffeewaukee Bugs. Με σερί 7-0 η Νίκαια μείωσε 52-63 με τρίποντο ο Χατζηαντωνίου, 1/2 βολές ο Κοτσοβόλης, ο Σιμιντζής σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και με 1/2 βολές. Ο Πετρέλλης με τρίποντο το 52-66 για να απαντήσει με τρίποντο ο Σιμιντζής το 55-66.Ο ασταμάτητος Πετρέλλης και ο Γεωργινής με τρίποντα έγραψαν το 55-72.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Σιμιντζής το 57-72 και ο Πετρέλλης με 1/1 βολές (τεχνική ποινή)Το 57-73.Ο Σωτηρόπουλος με 2/2 βολές το 59-73 και ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ από την γωνιά το 59- 75.Ο Κοτσοβόλης με γκολ φάουλ το 62-75 και ο Αντζουλάτος με σουτ το 62-77.Ο Κοτσοβόλης με 4 πόντους το 66-77 και ο Χαραλαμπόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 66-79.Το τελικό 67 -79 έγραψε ο Κοτσοβόλης με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσομπάνογλου με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χαραλαμπόπουλος με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοτσοβόλης με 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Σιμιντζής με 27 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.