15.6%
20.0%
53.5%
0.0%

Οι MyRema State Warriors κέρδισαν τη Νίκαια με 51-94 για να συνεχίσουν αήττητοι στη φετινή λίγκα, χωρίς να αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα. Πέντε παίκτες διψήφιοι για τους MyRema State Warriors, με τον Κυριάκο να έχει 20 πόντους και 31 ριμπάουντ, σε ένα ματς με… 193 συνολικά σουτ εντός παιδιάς από τις δύο ομάδες!

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 για τους MyRema State Warriors με τη Νίκαια να παρατάσσεται με ρόστερ 5 παικτών στο γήπεδο. Ο Κυριάκου με τον Αηδόνη σκόραραν για να απαντήσει ο Μάλλης. Ο Κυριάκου με τον Σπυρόπουλο έφεραν το ματς στο 1-10, για να γράψει καλάθι και φάουλ ο Χατζηαντωνίου, πριν απαντήσουν με ένα 0-8 ο Κυριάκου, ο Αηδόνης, ο Πέτρου και ο Πανταζόπουλος για το 4-18 του δεκαλέπτου.

Στη 2η περίοδο ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Δημακόπουλου για τη Νίκαια, ο οποίος τους άφησε με 3 παίκτες στο γήπεδο. Το ματς συνεχίστηκε με τον Ίσσαρη και τον Σπυρόπουλο να σκοράρουν για το 4-22, πριν απαντήσουν Χατζηαντωνίου και Σιμιντζής. Ο Κυριάκου έγραψε το 8-26, με τον Σωτηρόπουλο να απαντά και τον Παληβογιάννη και τον Πανταζόπουλο να γράφουν το 10-30. Ο Χατζηαντωνίου μείωσε, αλλά με τον Πέτρου και τον Σπυρόπουλο οι MyRema State Warriors έκλεισαν το πρώτο μέρος με 2-10 σερί για το 14-40.

Στην επανάληψη ο Χατζηαντωνίου σκόραρε για να απαντήσουν ο Κυριάκου με τον πέτρου, 16-44. Ο Σωτηρόπουλος με τον Χατζηαντωνίου έφεραν το ματς στο 20-48 με τον Μαυρωνά και τον Κυριάκου να σκοράρουν στο ενδιάμεσο, πριν έρθει ο Σπυρόπουλος για το 20-52. Ο Σιμιντζής σκόραρε για τη Νίκαια, αλλά ένα 1-12 σερί από Αηδόνη, Πέτρου και Σπυρόπουλο έφερε τους MyRema State Warriors στο 23-64. Ο Σιμιντζής με τον Σωτηρόπουλο απάντησαν, ο Χατζηαντωνίου σκόραρε για το 32-68, με τον Ίσσαρη να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από ένα καλάθι και φάουλ του Σιμιντζή και ένα τρελό τρίποντο του Χατζηαντωνίου στο 38-70.

Στην 4η περίοδο ο Σιμιντζής μπήκε με τρίποντο, αλλά οι MyRema State Warriors απάντησαν με 0-8 με τον Κυριάκου και τον Ίσσαρη, 41-78. Ο Χατζηαντωνίου σκόραρε δύο φορές, με τον Πανταζόπουλο και τον Αηδόνη να γράφουν το 43-84. Ο Σιμιντζής με τον Χατζηαντωνίου έφεραν το ματς στο 48-86, με τον Αηδόνη και τον Πανταζόπουλο να απαντούν και τον Σπυρόπουλο να γράφει το 49-92, για να έρθουν Σιμιντζής και Πανταζόπουλος στα τελευταία δευτερόλεπτα για το 51-94.

Για τους νικητές ο Κυριάκου είχε 20 πόντους, 32 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες, ο Σπυρόπουλος 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Πέτρου 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Πανταζόπουλος 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Αηδόνης 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Ίσσαρης 6 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τη Νίκαια ο Χατζηαντωνίου είχε 24 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Σιμιντζής 19 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σωτηρόπουλος 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.