20.0%
83.3%
40.0%
17.6%

Νικαια vs Petralona B.C. 47-51. Ντέρμπι στο Πολυκλαδικό, τα Petralona πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο ξέφυγε στο σκορ με 32-43, αλλά η Νίκαια γύρισε το παιχνίδι ισοφάρισε 45-45 χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει την ανατροπή. Mvp του αγώνα ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι με 0-7 για τα Petralona, αρχικά ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με σουτ,με 1/2 βολές ο Κρητικός, και με σουτ ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με και ο Ευθυμιάδης. Ο Καρράς και ο Σιμιντζής Βλάσης μείωσαν σε 4-7 για την Νίκαια. Με σουτ από την γωνιά ο Κρητικός και ο Καταραχιάς με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 4-11. Ο Αθανασιάδης με 2 τρίποντα του μείωσε σε 10-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 10-13 με λει-απ ο Καταραχιάς Θανάσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μάλλης με 2/2 βολές το 12-13 για την Νίκαια. Ο Ανάγνος με τρίποντο το 12-16 για τα Petralona. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σιμιντζής Κυριάκος το 14-16 και ο Ανάγνος με σουτ και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με με σουτ και τρίποντο πέτυχαν το 14-22. Ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές το 15-22 και ο Φασόλης με 2/2 βολές και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με με λει-απ σκόραραν το 15-27. Ο Σιμιντζής Βλάσης με σουτ,1/2 βολές και τρίποντο μείωσε σε 21-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 21-29 με 2/2 βολές ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κρητικός με σουτ το 21-31 για τα Petralona. Ο Αθανασιάδης με σουτ το 23-31 για την Νίκαια. Ο Ασημακόπουλος με σουτ το 23-33 και ο Αθανασιάδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 25-33. Με 4 πόντους του ο Κρητικός πέτυχε το 25-37 και ο Μάλλης με σουτ το 27-37. Ο Καταραχιάς με λει-απ το 27-39 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-39 με σουτ από την γωνιά ο Καρράς, με 1/2 βολές και με ντραιβ ο Μάλλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μπάλος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με με 2/2 βολές για να γίνει το 32-43 για τα Petralona. Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 40-43 για την Νίκαια, αρχικά ο Σιμιντζής Βλάσης με γκολ φάουλ, τρίποντο ο Δημακόπουλος και με σουτ ο Σωτηρόπουλος. Ο Ανάγνος με σουτ το 40-45 και ο Σιμιντζής Βλάσης με καλάθι και με 1/2 βολές και ο Αθανασιάδης με σουτ το ματς στα ίσα 45-45. Τρίποντο ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με το 45-48 και ο Μάλλης με 2/2 βολές το 47-48(2:09). Συγκλονιστικό φινάλε, με άστοχες προσπάθειες εκατέρωθεν, ώσπου ο Αθανασιάδης (0:14) είχε 0/2 βολές, ο Καταραχιάς Θανάσης με 1/2 βολές το (0:09)το 47-49,άστοχο τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με 2/2 βολές έγραψε το τελικό 47-51.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κρητικός με 9 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Ανάγνος με 7 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Αθανασιάδης με 12 πόντους,13 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μάλλης με 9 πόντους,1 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.